Produktový web: www.paralllels.cz

Společnost Parallels, Inc. je globální leader v oblasti vývoje software pro virtaulizaci a automatizaci. Pomáhá uživatelům, podnikům i poskytovatelům řešení optimalizovat jejich využití technologie. Společnost Parallels, Inc. byla založena v roce 1999. V současné chvíli má společnost více než 800 zaměstnanců a má zastoupení ve Spojených státech, Evropě a v Asii. Celosvětově pracují serverové řešení Parallels na více než 1 milionu strojů. Celkově jsme obsloužili více než 10 milionů zákazníků ve 125-ti zemích. Bližší informace o společnosti je možno nalézt na www.parallels.com

Nejznámějším produktem společnosti je Parallels Desktop for Mac. Jeho první verze byla uveřejněna již den po té, kdy Apple ohlásil svou technologii BootCamp.

Parallels využívá virtualizační technologii Intel a umožňuje tak přímý přístup hostovaného operačního systému k procesoru. V nabídce produktů je dále Parallels Workstation, virtualizační nástroj pro prostředí Windows a Linux.

Produkty Parallels obsahují více než 55 patentů na různé technologické funkce.  Dále společnost Parallels, Inc. uzavřela partnerství s více než 500 společnostmi, například se společnostmi Microsoft, Apple, Intel, AMD, Dell, HP, IBM.

 

Produkty:

Parallels používá virtualizační technologii Intel Core, která umožňuje přímý přístup k hostitelskému počítači a jeho procesoru.

Mnoho ze softwaru Parallels je založeno na zjednodušené architektuře hypervisoru, která poskytuje hostitelskému operačnímu systému přímý přístup k hardwaru počítače. Každý virtuální stroj Parallels funguje jako opravdový počítač s vlastním procesorem, RAM, CD/DVD mechanikou a harddiskem.

Parallels Desktop for Mac

Parallels je nejvíce známý díky svým produktům pro stroje s procesory Intel. První verze Parallels Desktop for Mac byla vydaná 25.6.2006, jedná se virtualizační nástroj, který využívá zjednodušenou architekturu hypervisoru, která umožňuje uživateli spouštět Windows, Linux a další operační systémy souběžně s Mac OS X na strojích s procesory Intel.

Parallels Workstation

Parallels Workstation, která byla vydána ve své první verzi 8.12.2005 umožňuje uživateli vytvořit více nezávislých virtuálních strojů na jednom PC. Parallels Workstation funguje na počítačích, které běží na bázi Intel x86, na kterých je nainstalován Windows nebo Linux. Parallels Workstation umožňuje tvorbu a realizaci několika x86 virtuálních strojů. Parallels Workstation podporuje hardwarovou virtualizaci technologie x86, jako je Intel VT-x.

Parallels Server for Mac

Parallels Server for Mac je hypervizor poprvé vydaný 17.6.2008. Jedná se o virtualizační software, který umožňuje IT manažerům spustit Windows, Linux a Mac OS X Server na serveru Mac.  V současné době se jedná o jediné virtualizační řešení pro Mac OS X na serverové platformě, která umožňuje uživatelům virtualizovat Mac OS X server.

Parallels Virtuozzo

Parallels Virtuozzo Containers pro virtualizaci na úrovni určené pro velká homogenní serverová prostředí a datová centra. Parallels Virtuozzo Containers jsou kompatibilní s x86 , x86-64 a IA-64 platformami. Parallels Virtuozzo Containers byly poprvé vydány v rámci bývalé mateřské společnosti SWsoft . Verze pro Linux byla spuštěna v roce 2001, zatímco verze pro Windows byla spuštěna v roce 2005.

Zebra systems, s.r.o.

4. března 2006 společnost Zebra Systems s.r.o. zahájila spolupráci s Parallels Inc. a získává výhradní zastoupení pro distribuci softwaru Parallels, Inc. pro Českou republiku a Slovensko. Zajišťujeme lokalizaci, distribuci a technickou podporu pro produkty Parallels, Inc.

Portfolio produktů Parallels

 

Sdílet tuto stránku

FacebookTwitterMore...