loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

25. 3. 2022

Průzkum N-able: 7 z 10 zákazníků MSP poskytovatelů 
plánuje zvýšit své IT rozpočty

Počet útoků prudce roste, nejčastější jsou phishing, DDoS a ransomware

 

PRAHA, 23. března 2022ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, oznámil výsledky průzkumu společnosti N-able, podle kterého prudký růst kybernetických útoků vede 7 z 10 SMB zákazníků poskytovatelů řízených služeb (MSP) ke zvýšení IT rozpočtů. Nárůst útoků na své klienty registruje 82 % poskytovatelů.

Zpráva State of the Market: The New Threat Landscape, je založena na odpovědích 500 respondentů z řad amerických a evropských MSP společností. Report se mimo jiné také zabýval změnou pracovních zvyklostí v důsledku epidemie COVID-19 a následnou změnou aktivit kybernetických útočníků. Průzkum konstatuje, že s kontinuálním vývojem hrozeb v kybernetické bezpečnosti musejí MSP držet krok s nejnovějšími trendy tak, aby dokázali účinně ochránit své zákazníky.

„MSP poskytovatelé zažili náročné období pandemie, během něhož museli zajistit fungování infrastruktur zákazníků za naprosto odlišných okolností,“ řekl David Kinon, manažer bezpečnostních řešení v N-able. „Kybernetičtí útočníci ale pracovali stejně intenzivně, aby nové okolnosti dokázali využít ve svůj prospěch. MSP firmy potřebují pochopit, jak se vyvíjejí nejrůznější bezpečnostní hrozby, a na základě toho vylepšit ochranu svou i svých zákazníků s pomocí dostupných MSP nástrojů.“

Nejzajímavější zjištění:

  • 82 % MSP registruje nárůst útoků na své zákazníky, a to v průměru z 8 na 14 útoků měsíčně.
  • Řada zákazníků využívá pouze základní prvky IT bezpečnosti jako např. automatizované zálohování, další klíčové nástroje ale chybí. Většina MSP nabízí klientům dvoufaktorovou autentizaci, avšak pouze 40 % je instaluje na své vlastní systémy.
  • Nejčastějšími útoky jsou (v tomto pořadí) phishing, DDoS a ransomware.
  • Jako následek úspěšného útoku na zákazníky uvádí více než 50 % MSP finanční ztráty, 46 % ztrátu zákazníků, 45 % snížení reputace a 28 % ztrátu důvěry zákazníků.
  • 70 % SMB zákazníků se chystá zvýšit své rozpočty na IT bezpečnost, průměrný plánovaný růst rozpočtů je 7 %, což pro MSP poskytovatele představuje zajímavou příležitost.
  • Jedním z klíčových doporučení ke zmírnění rostoucích rizik je automatizace kritických oblastí IT bezpečnosti.

 

Průzkum N-able je možné stáhnout na: https://www.n-able.com/resources/state-of-the-market-the-new-threat-landscape

Registrace na webinář ZEBRA SYSTEMS na téma „Proč přejít na MSP právě teď“ je dostupná na https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUrduGoqD0jG91ExEJFOP4lomJCzIdE34Ys        Kontaktujte nás