loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Připravte se na start! Průzkum ukazuje zájem firem o ochranu dat

Acronis je světovým leaderem v poskytování ochrany a ukládání dat v hybridním cloudovém prostředí a jako takový neustále vyvíjí nová řešení, navržená ke zdolávání výzev, jimž firmy čelí dnes a jimž budou čelit v budoucnu. Zeptali jsme se tedy v IT Central Station, jestli by pro nás neprovedli průzkum mezi severoamerickými firmami, který by zkontroloval postoje a praktiky IT expertů, systémových inženýrů, projektových manažerů a firemních vlastníků ohledně toho, jaké zálohovací služby potřebují.

S potěšením jsme zjistili, že výsledky ukazují, že se společnosti všech velikostí aktivně věnují ochraně svých dat; A mnoho dalších se na překonávání komplexit dnešního IT prostředí chystá.

 

Z drtivé většiny (93 % dotázaných) se navíc snaží najít takové zálohovací řešení, které by naplňovalo požadavky dnešního, komplexního IT prostředí.

 

Cena za nepřipravenost

Nejspíše už víte, že komplexní prostředí vyžadují unikátní podporu. IT experti se musí kvůli obrovským objemům dat, které vznikají každou minutou, neustále starat, aby různorodé systémy existující lokálně i off-premises bezchybně pracovaly a udržovaly firmu v chodu. Pokud by systémy spadly, cena může být vysoká: The Rand Group hlásí, že 98 % firem uvádí cenu výpadku nad $100,000 za hodinu.

Zálohování je esenciální pro možnost obnovy datových svazků – jakkoli velkých nebo granulárních – a návrat firmy zpátky do provozu.

 

Co firmy od obnovovacích řešení chtějí

Když jste doma nemocní, může být těžké donutit se zpátky do práce. Podniky si ale nemohou dovolit polevit poté, co je postihne ztráta dat. Respondenti průzkumu uvedli, že zálohovací software musí činit obnovu rychlou (68 % respondentů) a jednoduchou (70 %), a že by měly být systémy po obnově jako nové – s 91 % respondentů považujících za zásadní spolehlivost.

 

Boj s moderními hrozbami

Nové způsoby, jakými kyberzločinci okrádají podniky, rostou jako houby po dešti, nebo jako objemy dat v dnešním světě. Zero-day útoky, ve kterých ransomware využije dosud neznámou zranitelnost softwaru, se stávají stále častěji.

I když tradiční antivirová řešení poskytují ochranu před známými kmeny ransomwaru, proti zero-day exploitům jsou o poznání méně efektivní. Aby se podniky před ransomware útoky uchránily, potřebují ochranu, která je stejně inovativní a adaptabilní jako útoky samy.

Dobrá zpráva: Acronis Active Protection zvládá monitorování systémů v reálném čase pomocí behaviorální heuristiky je navržen přesně proti takovýmto útokům. A jelikož se jedná o integrovanou součást Acronis Backup, postižené soubory mohou být okamžitě obnoveny, což jej podle průzkumu IT Central Station činí dokonalým podnikovým řešením.

 

Rozpočtování zálohování

Průzkum IT Central Station odhaluje rozdílnost ve vydávaných nákladech na zálohovací řešení, která se dá, s ohledem na rozdílnost potřeb na základě velikosti firmy, odvětví a regulatorních požadavků, očekávat. Každopádně je zřejmé, že podniky berou nové hrozby vážně a investují do řešení, která zmírňují rizika a která zajišťují co nejvyšší kontinuitu provozu.

 

Závěrem

Data jsou tím, co v dnešním světě generuje zisk a aby v něm firmy přežily, potřebují rychlé a spolehlivé zálohování. Zjištění z průzkumu IT Central Station ukazují, že společnosti potřebují řešení, které je jednoduše použitelné a přitom dostatečně sofistikované na to, aby se dokázalo vypořádat s IT prostředím s neustále se měnícími hrozbami a potřebami.

Bezpečné hybridní cloudové zálohování, jaké spolu s cloudovým úložištěm dodává Acronis Backup, je pro dnešní prostředí ideální – udržuje data daleko od nebezpečí, a zároveň k nim poskytuje snadný přístup. Každá firma snažící se najít bezpečné hybridní cloudové zálohovací řešení by jej měla vyzkoušet přinejmenším na 30 dní, zdarma.

 

Autor: Rebecca Schimmoeller    Kontaktujte nás