loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

6. 12. 2022

N-able: Posílení automatizace softwarových aktualizací  v řešení N-sight RMM

Omezení manuálních procesů patch managementu zvyšuje úroveň ochrany

PRAHA, 6. prosince 2022 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, oznámila, že společnost N-able dále posiluje úroveň automatizace softwarových aktualizací v rámci svého řešení N-sight RMM.  Řešení umožní poskytovatelům MSP služeb zrychlit a zefektivnit procesy patch managementu u svých zákazníků, a to jak u systémů Microsoft, tak aplikací třetích stran.

Inovované záplatovací jádro v N-sight RMM reaguje na nový způsob vydávání aktualizací Microsoft, který primárně využívá klasifikaci záplat bez určení jejich závažnosti. N-sight RMM nyní umožňuje automaticky aplikovat záplaty dle všech klasifikačních kategorií Microsoftu. Další vylepšení podporuje funkci automatického schvalování aktualizací u 100 nejvyužívanějších aplikací třetích stran, které jsou detekovány platformou N-sight, včetně například Adobe Acrobat či Reader.  A nakonec nové jádro zrychluje a zjednodušuje vyhledávání záplat na základě klasifikačních kategorií.

Počet zranitelností každoročně stoupá: zatímco například v roce 2016 bylo odhaleno „jen“ necelých 7 tisíc zranitelností, v roce 2021 evidovala National Vulnerability Database (NVD) již více než 20 000 zranitelností, což je historicky nejvyšší zaznamenané číslo. Roste také jejich závažnost, příkladem je zranitelnost Log4Shell, která napadla nikoliv jen jednu aplikaci, ale celou knihovnu využívanou velkým množstvím aplikací. Automatizovaný nástroj patch managementu dokáže efektivně ochránit organizace od vysoce nebezpečných útoků.

„Podle některých průzkumů je průměrná doba od vydání záplaty k její aplikaci několik dnů a nejčastějším důvodem takového zpoždění je manuální způsob její instalace.“ řekl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Posílení schopností automatizovaného záplatování v řešení N-able N-sight RMM dává našim partnerům do ruky možnost tuto dobu minimalizovat a účinněji chránit infrastruktury svých zákazníků. Zároveň díky upozorněním na jakýkoliv problém při instalaci a monitoringu stavu zařízení mohou mít jistotu, že všechny kritické záplaty budou opravdu na všech zařízeních, protože sjednocení prostředí je stejně důležité jako rychlost instalace. Pro všechny ostatní aktualizace pak mohou použít manuální schvalování, opět při udržení sjednoceného prostředí a konzistentní úrovně zabezpečení napříč všemi zařízeními.“

Inovovaný patch management bude v rámci řešení N-sight RMM k dispozici v lednu 2023.

O N-able

N-able je již více než 20 let dodavatelem nástrojů pro poskytovatele řízených služeb (MSP), kteří je využívají ke správě, monitoringu a zabezpečení IT infrastruktur svých zákazníků. Řešení N-able využívá přes 22 000 MSP poskytovatelů pro správu více než 500 000 firemních sítí a 7 milionů koncových bodů. Více informací naleznete na http://www.n-able.com.    Kontaktujte nás