loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

9. 9. 2013

Parallels Desktop® 9 for Mac je tu!

Parallels Desktop® 9 for Mac dokonale spojuje Windows, Mac a cloud, posouvá hranice a zvyšuje výkon až o 40 procent

Nejprodávanější software pro spouštění aplikací pro Windows na Macu přináší řadu nepostradatelných funkcí pro milióny uživatelů včetně podpory pro přicházející Windows 8.1 a Mac OS X Mavericks.

Praha, Česká republika – 9. září 2013 – Společnost Parallels® dnes uvedla na trh aplikaci Parallels Desktop® 9 for Mac, která umožňuje zákazníkům na Macu spouštět aplikace pro Windows a Mac současně bez nutnosti restartu – již více než 7 let oceňovaný a nejprodávanější software pro virtualizaci na počítačích Mac. Inovativní a nepostradatelné funkce zahrnují optimalizaci pro cloudová úložiště iCloud, Dropbox, Disk Google a SkyDrive. Zákazníci také ocení zvýšení produktivity s funkcemi systému Mac OS X, jako je Launchpad v aplikacích pro Windows a možnost využití v novém OS X Mavericks. Pro uživatele systému Windows 8 přináší aplikace Parallels Desktop známou a často postrádanou nabídku Start a tlačítko Start systému Windows. Od 29. srpna mohou současní uživatelé aplikace Parallels Desktop provést upgrade na verzi Parallels Desktop 9 for Mac na stránce www.parallels.com/desktop. Noví zákazníci si mohou zakoupit aplikaci Parallels Desktop od 9. září u maloobchodních prodejců, v online obchodech a přes webové stránky společnosti Parallels.

„Uživatelé aplikace Parallels Desktop 9 for Mac mají jistotu, že Parallels drží krok s podporou nových špičkových technologií, jakými jsou přicházející OS X Mavericks, Windows 8.1 a stále oblíbenější cloud,“ sdělil Birger Steen, Generální ředitel společnosti Parallels. „Chtěli bychom poděkovat naším zákazníkům, že si cení inovací v našem produktu, a že díky nim je aplikace Parallels Desktop for Mac již sedmým rokem nejprodávanějším softwarem pro spouštění systému Windows na počítačích Mac.“

Všichni, počínaje majiteli firem, přes webové vývojáře, IT pracovníky, milovníky Macu, až po rodiče a studenty, budou mít prospěch z výhod aplikace Parallels Desktop 9. Mezi ně patří zvýšený výkon, funkce Power Nap pro MacBook v systémech Windows a aplikacích pro Windows, možnost připojení úložných zařízení s rozhraním Thunderbolt a Firewire k virtuálním počítačům se systémem Windows, vylepšené bezpečnostní funkce a větší flexibilita pro uživatele s více monitory. Parallels Desktop 9 také zlepšuje podporu gest pro Mac v aplikacích pro systém Windows a uživatelům Linuxu poskytuje vylepšenou integraci s operačním systémem Mac.

Parallels Desktop 9 také poskytuje mnohem větší výkon pro některé z velmi častých situací a operací, například o 40 procent vyšší výkon disků, virtuální počítače se zapínají a vypínají o 25 procent rychleji a pozastavení virtuálního počítače může proběhnout až o 20 procent rychleji než předtím. Významným zrychlením také prošla 3D grafika a procházení internetu, u obojího je zlepšení až 15 procent.

Aplikace Parallels Desktop 9 for Mac také zákazníkům poskytne exkluzivní 6 měsíční předplatné pro právě uvolněnou a velmi očekávanou aplikaci Parallels Access pro iPad. Je to průlomový produkt pro uživatele na cestách, který na iPadu zpřístupňuje aplikace v systémech Windows a Mac. Umožňuje zákazníkům vzdálený přístup k těmto aplikacím, jako by byly vytvořeny pro iPad. Nyní si uživatelé budou moci užívat gesta určená pro iPad v aplikacích, které pro iPad nebyly původně určeny. Uživatelé Macu s aplikací Parallels Desktop 9 mohou také využívat zpřístupněných aplikací pro Windows s pomocí aplikace Parallels Access z iPadu. Podrobné informace o aplikaci Parallels Access a zkušební verzi zdarma jsou dostupné na stránce www.parallels.com/access.

Nejvýznamnější vlastnosti aplikace Parallels Desktop 9 for Mac

 • Podpora cloudových služeb: Možnost synchronizovat iCloud, Dropbox, Google Drive, SkyDrive atd. s počítačem Mac a virtuálními počítači Windows bez zbytečné lokální duplikace souborů.
 • Vylepšená podpora systémů Windows 8 a 8.1: Parallels Desktop přináší zpět skutečnou nabídku Start a umožňuje uživatelům používat aplikace pro Metro v oknech místo na celou obrazovku.
 • Bezpečnostní centrum: Umožňuje snadný přístup a instalaci bezpečnostního softwaru s předplatným zdarma, který bude chránit Mac a virtuální počítače se systémem Windows před viry a škodlivým softwarem.
 • Vylepšený Průvodce novým virtuálním počítačem: Nastavení nového virtuálního počítače je snadnější, zvláště na počítačích, které nemají DVD mechaniky.
 • Podpora funkce Power Nap: Na noteboocích MacBook Pro s displejem Retina a MacBook Air je nyní funkce Power Nap rozšířena na systém Windows a aplikace pro Windows, takže virtuální počítače a všechny aplikace pro Windows jsou neustále aktuální.
 • Gesta pro Mac uvnitř aplikací pro Windows: Parallels Desktop nyní zahrnuje mimo jiné také gesto pro vyhledávání ve slovníku v aplikacích pro Windows.
 • Podpora úložných zařízení s rozhraním Thunderbolt a Firewire: Pro usnadnění každodenního používání mohou uživatelé tato zařízení přímo připojit k virtuálnímu počítači se systémem Windows.
 • PDF tiskárna pro systém Windows: Umožňuje tisk z jakékoli aplikace pro Windows do PDF na plochu počítače Mac dokonce i tehdy, když daná aplikace tuto funkci nemá.
 • Nastavení více monitorů při připojení: Při používání systému Windows v režimu celé obrazovky a připojení k externímu monitoru si aplikace Parallels Desktop zapamatuje nastavení a uvede virtuální počítač se systémem Windows zpátky do režimu celé obrazovky na vzdáleném monitoru.
 • Přizpůsobení klávesnice: Upravitelné klávesové zkratky pomáhají přizpůsobit si fungování systému Windows.
 • Integrace hostovaných počítačů Linux: Uživatelé, kteří používají Linux, mají nyní k dispozici širší a vylepšenou integraci s Mac OS.

 

Dostupnost a ceny

Aplikace Parallels Desktop 9 for Mac je dostupná od 29. srpna 2013 jako upgrade pro současné uživatele aplikace Parallels Desktop for Mac. Plná verze je dostupná pro nové zákazníky na stránkách www.parallels.cz od 9. září 2013 a následně u všech prodejců.

Standardní maloobchodní cena aplikace Parallels Desktop 9 for Mac je 2097 Kč, studentská verze je za 1346 Kč. Po omezenou dobu obdrží zákazníci aplikace Parallels Desktop 9 for Mac 6měsíční předplatné aplikace Parallels Access pro počítač Mac, na němž je aplikace Parallels Desktop nainstalována a aktivována, v hodnotě 39,99 USD. Nabídka předplatného aplikace Parallels Desktop for Mac zahrnující podporu podnikových produktů, průběžné aktualizace a hlavní upgrady verzí aplikace Parallels Desktop for Mac Enterprise Edition je dostupná prostřednictvím obchodního týmu společnosti Parallels na stránce http://www.parallels.com/desktop/volume-licensing.

Zákazníci, kteří si zakoupili aplikaci Parallels Desktop 8 for Mac od autorizovaného prodejce od 15. srpna do 31.října mají nárok na upgrade na verzi Parallels Desktop 9 for Mac zdarma. Zákazníkům, kteří si zakoupili aplikaci na stránkách parallels.com, nebo mají registrovaný aktivační produktový klíč, bude automaticky poslán e-mail s instrukcemi, jak provést upgrade na aplikaci Parallels Desktop 9. Podrobné informace naleznete na stránce http://www.parallels.com/techguarantee2013.

Aplikace Parallels Access pro iPad je dostupná jako 14denní zkušební verze zdarma, roční předplatné pro každý počítač, na který je prováděn přístup, je 79,99 USD. Přístup na zařízení se systémem Windows je nyní v beta verzi s rozšířeným zkušebním obdobím 90 dní. Aplikace a další informace jsou dostupné online na stránce www.parallels.com/access.

O společnosti Parallels
Společnost Parallels je globálním lídrem v tvorbě řešení pro hosting, cloudové služby a multiplatformní řešení. Byla založena v roce 1999 a je rychle rostoucí společnosti s 900 zaměstnanci v Severní Americe, Evropě a Asii.  Kontaktujte nás