loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

19. 8. 2015

Parallels Desktop 11 pro Mac

Renton, USA – 19. srpna 2015 – Společnost Parallels® (www.parallels.com/about), celosvětový lídr v multiplatformních řešeních a tvůrce špičkového software pro spouštění aplikací Windows® na Mac®, dnes zahájil prodej Parallels Desktop® 11 pro Mac (www.parallels.com/desktop). Současně s novou verzí byla vydána speciální verze software pro vývojáře, návrháře a pokročilé uživatele, Parallels Desktop pro Mac Pro a také Parallels Desktop pro Mac Business.

Nová verze software Parallels Desktop pro Mac nabízí zvýšení rychlosti až o 50 procent, Cestovní režim, který prodlužuje životnost baterie až o 25 procent, když je uživatel na cestách, podporuje Windows 10 a je připravena na OS X® El Capitan, a nabízí řadu dalších funkcí jak pro uživatele Windows, tak uživatele Maců.

„Vývojáři, návrháři a pokročilí uživatelé jsou jednou z největších skupin mezi milióny uživatelů Parallels Desktop pro Mac,” uvedl Jack Zubarev, prezident společnosti Parallels. „Konkrétně pro ně jsme vytvořili Parallels Desktop pro Mac Pro, a budeme pokračovat v její rychlé inovaci, abychom jim pomohli udržet jejich vysokou produktivitu v každodenní práci. Parallels Desktop se od počátku vyznačoval uživatelským pocitem práce na jediném systému. Dnes na tento náš závazek navazujeme inovací na Parallels Desktop 11 — a to od integrací Windows 10 a El Capitan až po dostupnost Microsoft Cortana® na Macu. Pro naše zákazníky jsme dále usnadnili spouštění Windows na Macu.”

Parallels Desktop 11 dává uživatelům Maců možnost spouštět Windows 10 a využívat při používání Windows i OS X výhod inteligentní osobní asistentky Microsoftu, Cortany. To je poprvé, kdy vůbec Parallels Desktop zpřístupnil funkci Windows pro aplikace OS X. Parallels Desktop 11 také poskytuje experimentální podporu pro OS X El Capitan ještě před jeho uvedením na trh, a bude tuto platformu plně podporovat krátce po jejím uvedení na trh tak, aby poskytl uživatelům pocit práce na jediném systému i na nejnovějších operačních systémech.

„S tím, jak na trh přicházejí Windows 10 a OS X El Capitan, je pro podniky, vývojáře a koncové zákazníky zásadní, aby mohli být produktivní díky snadnému používání virtualizačního software, který jim umožní spouštět oba operační systémy. Tak mohou pracovat efektivně bez ohledu na jejich platformu,” uvedla Laura DiDio, ředitelka pro výzkum a konzultace ve Strategy Analytics. „Všechny tři verze Parallels Desktop 11 pro Mac poskytují nejlepší nástroje pro oslovení příslušných skupin uživatelů, a scénáře instalace, které uživatelům umožní bezešvým způsobem používat ty aplikace, které potřebují, bez ohledu na platformu.”

Mezi nové výhody Parallels Desktop 11 patří zvýšený výkon a životnost baterie při použití Cestovního režimu, který lze snadno aktivovat a tak optimalizovat výkon. Když je uživatel na cestách a není připojen k napájení, Cestovní režim Parallels Desktop automaticky prodlouží životnost baterie až o 25 procent dočasným vypnutím prostředků, které odčerpávají výkon.

Parallels Desktop 11 pro Mac nabízí výrazné zvýšení rychlosti proti přechozím verzím.

 • Spuštění a vypnutí Windows je až o 50 procent rychlejší.
 • Operace se soubory uvnitř Windows jsou zrychleny až o 20 procent.
 • Suspendování virtuálních počítače je až o 20 procent rychlejší.
 • Cestovní režim může prodloužit životnost baterie až o 25 procent.
 • Zvýšený výkon při práci v síti.

 

Parallels Desktop 11 for Mac Pro

Parallels Desktop 11 pro Mac Pro je nová verze softwaru specificky navržená pro vývojáře, návrháře a pokročilé uživatele, jimž poskytuje výkonné nástroje, které potřebují pro maximální produktivitu. Verze Pro podporuje integraci s oblíbenými vývojářskými nástroji včetně Dockeru, Visual Studia (plug-in), Chef, a také ladícími a síťovými simulačními nástroji Jenkins, Vagrant, Guest OS. Parallels Desktop 11 pro Mac verze Pro uživatelům umožňuje spouštět preview virtuální počítače Windows a používat zanořenou virtualizaci jak pro OS Windows, tak Linux. To z něj činí dokonalý nástroj pro vývojáře, pokročilé uživatele a testery, kteří potřebují různá prostředí virtuálních počítačů včetně simulace komplexních instalací.

Parallels Desktop 11 for Mac Business

Verze, která byla dříve známá jako Parallels Desktop pro Mac Enterprise, nyní Parallels Desktop pro Mac Business (www.parallels.com/business) zahrnuje všechny funkce verze Pro, a nabízí administrátorům IT nejefektivnější nástroj, jak mohou svým uživatelům počítačů Mac umožnit spouštění aplikací pro Windows.

Verze Business staví na oceňovaném řešení Parallels Desktop a přidává k němu administrativní funkce, které IT oddělením umožňují řídit a spravovat virtuální počítače koncových uživatelů a také spravovat licence pomocí nového Portálu pro správu licencí Parallels. Tato výjimečná funkce poskytuje IT administrátorům důležité informace jako vypršení licenci, statistiku využívání, a také pohled v reálném čase do aktivit licencování, a tak jim umožňuje snadno spravovat všechny jejich instalované licence. Parallels Desktop pro Mac verze Business také podporuje podnikové cloudové služby včetně Box, Dropbox pro Business a OneDrive® Business.

Parallels Desktop 11 pro Mac

 • Funkce Always on Cortana umožňuje uživatelům používat virtuální asistentku od Microsoftu s aplikacemi pro Mac, a to i tehdy, když Windows 10 není aplikací na popředí.
 • Cestovní režim prodlužuje životnost baterie až o 25 procent tím, že dočasně vypne vybrané prostředky, které spotřebovávají výkon.
 • Rychlý náhled pro Windows rozšiřuje tuto skvělou funkci Macu na dokumenty a soubory ve Windows.
 • Nová podpora gest Force Touch umožňuje rychlý náhled na soubory pomocí Rychlého náhledu, nebo schopnost vyhledání definice neznámého slova.
 • Vylepšená kontrola oken Mac včetně nového tlačítka režimu Koherence.
 • Seznam posledních použitých souborů lze nyní prohlížet na Macu bez ohledu na to, kde jsou tyto soubory uloženy: na Macu, ve virtuálním počítači, v cloudu nebo na souborovém serveru.
 • Nový snazší tisk s podporou všech možností tiskárny na Macu šetří čas díky řešení intuitivnímu pro uživatele OS X.
 • Podpora „Nové položky” pro vytváření nových souborů v aplikacích Windows včetně Microsoft Outlook®, Excel® a Word.
 • Uživatelé mohou nyní časově náročné úkony ve virtuálním počítači snadno zrušit.
 • Lokalizační služby Mac jsou nyní dostupné pro aplikace pod Windows.
 • Automatická synchronizace nastavení svazků virtuálního počítače s nastavením na Macu.
 • Vylepšená asociace souborů s inteligentním oznamováním pomocí zpráv pomáhá změnit asociace souborů v OS X.
 • Vylepšení v instalaci a používání virtuálního počítače pro přímý přístup do diskového oddílu Windows Boot Camp®—bez restartu.

 

Parallels Desktop 11 pro Mac Pro

Všechny vlastnosti Parallels Desktop 11 pro Mac, a také následující nové a klíčové vlastnosti:

 • Integrace s klíčovými vývojářskými nástroji jako Docker, Visual Studio (plug-in), Chef a Jenkins.
 • Podpora pro Vagrant a další vývojářské nástroje.
 • Doplňkové uživatelské profily pro vývojáře, pokročilé uživatele a testery pro optimální konfiguraci jejich konkrétních scénářů.
 • Pokročilé síťové nástroje umožňující konfiguraci virtuálních sítí pro testování složitějších síťových scénářů včetně schopnosti simulace některých nestabilních stavů v síti.
 • Přístup ke cloudovým uložištím včetně Box.net, Dropbox pro Business a OneDrive Business pro sdílení z Windows do Macu.
 • Bezhlavičkový režim pro spouštění virtuálních počítačů na pozadí bez uživatelského rozhraní.
 • Schopnost vytvářet linkované klony pro úsporu místa na disku a optimalizaci instalací.
 • Vylepšená podpora paměti (64 GB RAM) a procesorového výkonu (16 vCPU) pro zlepšení výkonu.
 • Zanořená virtualizace pro hostující OS Linux.
 • Testovací prostředí Modern.IE v průvodci novým virtuálním počítačem Parallels poskytuje přístup k bezplatným zkušebním verzím prohlížeče za účelem testování.
 • Nepřetržitá (24/7) telefonní a e-mailová podpora.

 

Parallels Desktop 11 pro Mac verze Business

Všechny funkce Parallels Desktop 11 pro Mac verze Pro, a také následující funkce:

 • Centralizovaná administrace a správa pro udržení virtuálních počítačů pod kontrolou.
 • Webový portál pro správu licencí Parallels s jediným aktivačním klíčem pro eliminaci ruční správy jednotlivých licenčních klíčů.
 • Podpora podnikové třída včetně možnosti prioritizované nepřetržité (24/7) telefonické a e-mailové podpory.
 • Dodatečný bezpečnostní mechanismus ve vynucování politiky USB zařízení.

 

O společnosti Parallels

Parallels je světový lídr v krosplatformních řešeních, která umožňují uživatelům snadno používat aplikace a přistupovat k souborům, které potřebují, na jakémkoli zařízení nebo operačním systému. Pomáháme zákazníkům využívat výhod nejlepších technologií, ať již jde o Windows, Mac, iOS, Android™ nebo cloud. Parallels řeší komplexní problémy techniky a uživatelského komfortu tím, že přináší jednoduché a nákladově efektivní řešení používání aplikací, ať jsou kdekoli—lokálně instalované, vzdálené, v privátním datovém centru nebo v cloudu, a to jak pro podniky, tak pro jednotlivé uživatele. Chcete-li získat další informace, navštivte prosím stránky www.parallels.com/about.

 

Parallels a logo Parallels jsou registrované obchodní značky společnosti Parallels IP Holdings GmbH ve Spojených státech anebo jiných státech. Všechny ostatní obchodní značky jsou vlastnictvím svých příslušných majitelů.  Kontaktujte nás