loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

8. 9. 2014

Parallels Desktop 10 for Mac

Parallels oznamuje vydání aplikace Parallels Desktop® 10 for Mac integrované se systémem OS X Yosemite
Poskytuje až o 50% rychlejší spouštění aplikací Office a umožňuje až o 30% delší výdrž baterie

Nejprodávanější software pro spouštění aplikací Windows na počítačích Mac je jednoznačnou volbou pro milióny zákazníků a IT profesionálů na celém světě, jedná se o dosud nejvýkonnější verzi.

Renton, WA, USA – 20. srpna, 2014 – Společnost Parallels® dnes uvolnila Parallels Desktop® 10 for Mac a Parallels Desktop 10 for Mac Enterprise Edition. Nová vestavěná inteligence a podpora nejnovějších operačních systémů společnosti Apple, zahrnující OS X Yosemite, znamená pro podnikové i domácí uživatele významné zvýšení snadnosti používání, umožňuje jim nestarat se o operační systém a zaměřit se na aktuální úkoly. Počínaje 20. srpnem mohou stávající zákazníci provést upgrade na Parallels Desktop 10 for Mac na stránce www.parallels.com/upgradepd10. Noví zákazníci si mohou zakoupit aplikaci Parallels Desktop 10 v maloobchodě, v online obchodech a přes webové stránky společnosti Parallels od 26. srpna.

„Milióny zákazníků společnosti Parallels očekávají od aplikace Parallels Desktop for Mac vynalézavost, snadné používaní a rychlost a s novou verzí 10 nebudou zklamáni,“ sdělil, prezident společnosti Parallels, Jack Zubarev. „S aplikací Parallels Desktop 10 se naši zákaznici mohou zaměřit na produktivní práci a nemusí si dělat starosti, zda je aplikace, kterou potřebují, dostupná v konkrétním operačním systému – Parallels vytváří sféru kompatibility doma, v práci i na cestách.“

Parallels Desktop 10 přináší mnoho z ohlášených funkcí systému Mac OS X Yosemite do systému a aplikací Windows. Podporuje iCloud, umožňuje sdílení zpráv iMessages a textových SMS ze systému Windows, a poskytuje kontrolu virtuálních počítačů z náhledu v aplikaci Spotlight a přes QuickLook ve Finderu. Nová vylepšení ovládání zahrnují: průvodce, kteří pomohou uživatelům s optimalizací prostředí; vyšší výkon; delší výdrž baterie a lepší využitelnost mezi operačními systémy, takže uživatelé mohou potřebné úkoly provést rychleji. Také nabízí svobodu volby používat kterýkoli operační systém dle vašich potřeb – včetně OS X Yosemite, OS X Mavericks, Mac OS X Mountain Lion, Windows 8, Windows 7, Chrome OS, Android a řady operačních systémů Linux – vše v jednom počítači.

„Zaznamenali jsme posun v chování zákazníků. Uživatelé dnes očekávají, že budou moci jednoduše spustit jakoukoli aplikaci, kterou potřebují, aniž by se museli ohlížet na operační systém“, sdělila Laura DiDio ze společnosti ITIC Consulting. „Parallels Desktop 10 for Mac pomáhá zákazníkům dosáhnout tohoto cíle pomocí nejlepšího virtualizačního softwaru ve své třídě a meziplatformních přístupových nástrojů pro domácí uživatele, SMB sektor a podnikové uživatele.

Parallels Desktop for Mac Enterprise Edition

Společnost Parallels také vydala aktualizaci aplikace Parallels Desktop® for Mac Enterprise Edition – představuje nejlepší způsob jak zajistit aplikace Windows na počítačích Mac v podnikovém prostředí. Uživatelům počítačů Mac mohou nyní IT manažeři zajistit podporu aplikací Windows s konfigurovatelným řešením, které podporuje aplikaci zásad, a které lze snadno přizpůsobit stávajícím firemním IT procesům. Nové funkce umožňují administrátorům zvolit a vynutit zásady pro USB zařízení, instalovat obrazy hostovaných OS X přes NetBoot ze serveru v podnikové síti, šifrovat virtuální počítače s OS X pomocí šifrovací funkce FileVault vestavěné v OS X a kontrolovat stav licencí. Produkt je postaven na celosvětově nejprodávanějším virtualizačním řešení pro počítače Mac, přidává možnosti centralizované správy a rovněž poskytuje vyšší zabezpečení pro zajištění kontroly nad virtuálními počítači.

Nové funkce a vylepšení

Bez ohledu, zda se jedná o snadnost používání, vyšší produktivitu nebo výkon, Parallels Desktop 10 for Mac nabízí vylepšení ve všech směrech:

Výkon a optimalizace:

 • Uživatelé mohou nyní otevírat dokumenty pro Windows až o 48 procent rychleji.
 • Výdrž baterie se zvýšila až o 30 procent.
 • Virtuální počítače používají až o 10% paměti počítače Mac méně.
 • Nové virtuální počítače s výchozím nastavením spouštějí aplikace Office 2013 až o 50 procent rychleji.
 • Optimalizace v reálném čase automaticky komprimuje virtuální disk, čímž se eliminuje nutnost pravidelně provádět komprimaci ručně.
 • Průvodce uvolněním místa na disku umožňuje zkontrolovat a vyčistit místo používané aplikací a virtuálními počítači Parallels Desktop.

Začít je tak snadné:

 • Nyní stačí uživatelům jedno kliknutí, aby si vybrali z řady možností jak optimalizovat svůj virtuální počítač na základě jeho primárního využití: práce, hry, design nebo vývoj
 • Nové Řídící centrum Parallels, multifunkční nástroj pro správu aplikace Parallels Desktop, umožňuje uživatelům spravovat virtuální počítače a konfigurační nastavení z jednoho místa.
 • Byla zjednodušena instalace systému Windows. Instalace poskytuje nové způsoby konfigurace virtuálních počítačů.
 • Regionální nastavení z počítače Mac se nyní přenášejí do výchozího nastavení virtuálních počítačů Windows.

Dokonalá integrace poskytuje lepší uživatelské prostředí:

 • Uživatelé mohou sdílet soubory, text nebo webové stránky ze systému Windows pomocí internetových účtů nastavených ve svých počítačích Mac, mohou využít účty služeb jako je Twitter, Facebook, Vimeo, Flickr, nebo mohou využít e-mail, AirDrop a Zprávy.
 • Když uživatel nainstaluje novou aplikaci pro Windows, její ikona se automaticky přidá na Launchpad OS X.
 • Indikátor nepřečtených e-mailů v Outlooku umožní uživatelům na první pohled zjistit počet nepřečtených e-mailů v Outlooku, přesně jako v Apple Mail.
 • Uživatelé mohou přetahovat soubory na ikonu virtuálního počítače v Docku, aby je otevřeli ve Windows.
 • Uživatelé také mají možnost jednoduše obnovit jakákoli nastavení do výchozích hodnot pomocí kliknutí na tlačítko Obnovit výchozí v okně Konfigurace virtuálního počítače.
 • Uživatelé mohou přetahovat soubory do virtuálních počítačů Mac OS X.

Skvělý nástroj pro vývoj, design a IT profesionály

 • Tvorba propojených klonů virtuálních počítačů
 • Podpora pro Vagrant Provider
 • Podpora 16 virtuálních CPU a 64 GB RAM na virtuální počítač
 • Vnořená virtualizace pro hostované systémy Linux
 • Tvorba virtuálních počítačů z VHD a VMDK disků
 • Přetahování souborů v hostovaných OS X
 • Možnost stáhnout 90denní zkušební virtuální počítače Internet Explorer pro testování

Co říkají o Parallels Desktop 10 for Mac zákazníci

“Parallels Desktop 10 prostě stojí za pozornost. Uživatelem Parallels Desktop jsem od verze 6“
Steven Z.

„Nainstaloval jsem si OS X Yosemite Developer Preview jako virtuální stroj do Parallels Desktop 10. Funguje úžasně. Líbí se mi nápad nakonfigurovat VM před spuštěním. Líbí se mi řídící centrum – vypadá elegantně. Zvláště dobrá je možnost využívat kompaktní nebo rozšířené zobrazení. Instalace a integrace je bezchybná. Nainstaloval jsem si Windows 7 a v Parallels Desktop funguje bezchybně.“
Mike, B.

„S Parallels Desktop 10 spouštím Windows 7 Ultimate a běží skvěle! Miluji hladký přechod mezi Windows v Parallels Desktop a Mac OS.“
Roland S.

Dostupnost a ceny

Aplikace Parallels Desktop 10 for Mac je dostupná od 20. srpna jako upgrade pro současné zákazníky aplikace Parallels Desktop for Mac. Plná verze bude je dostupná pro nové zákazníky na stránce www.parallels.com/products/desktop od 26. srpna. Krabicová verze je také celosvětově dostupná od 26. srpna.

Standardní maloobchodní cena aplikace Parallels Desktop 10 for Mac je 1866 Kčbez DPH a u studentské verze 933 Kč. Zákazníci, kteří si zakoupí aplikaci Parallels Desktop 10 for Mac, získávají zdarma tříměsíční předplatné aplikace Parallels Access pro až 5 počítačů Mac a PC a neomezený počet mobilních zařízení se systémy iOS a Android.

Software Parallels Desktop for Mac Enterprise Edition je nyní dostupný na stránce www.parallels.com/products/business.

Modul plugin Parallels Mac Management pro SCCM (Microsoft System Center Configuration Manager) rozšiřuje stávající infrastrukturu SCCM o zajišťování, zapisování a správu počítačů Mac, stejně jako když pracujete s PC prostřednictvím jednoho displeje. Od nasazení bitové kopie systému Mac OS X až po správu virtuálních počítačů běžících v Parallels Desktop for Mac Enterprise Edition. Je to vše co potřebujete, abyste měli expertní kontrolu na Macy.

O společnosti Parallels

Společnost Parallels je globálním lídrem v tvorbě řešení pro hosting, cloudové služby a multiplatformní řešení. Společnost Parallels zahájila činnost v roce 2000 a je rychle rostoucí společnosti s 900 zaměstnanci v Severní Americe, Evropě a Asii. Další informace získáte na stránce http://www.parallels.cz/.

1 Parallels Desktop 10 for Mac a Parallels Desktop 10 for Mac Enterprise Edition obsahují experimentální podporu mnoha funkcí OS X Yosemite Developer Preview, které přináší do systémů a aplikací Windows. Nicméně v tuto dobu pro ně neposkytujeme technickou podporu. Společnost Parallels plánuje plnou podporu OS X Yosemite v aplikaci Parallels Desktop 10, jakmile se stane komerčně dostupným.

Parallels a logo Parallels jsou registrované ochranné známky společnosti Parallels IP Holdings GmbH ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní značky jsou vlastnictvím příslušných vlastníků.  Kontaktujte nás