loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

16. 3. 2023

EDR již není luxus, ale nutnost

Poskytovatelé MSP přecházejí od antivirových nástrojů ke komplexním EDR platformám, které dokáží vzdorovat zákeřnějším útokům a rychleji obnovit provoz

PRAHA, 16. března 2023 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, oznámila, že MSP společnosti stále častěji preferují služby postavené na řešení Endpoint Detection and Response (EDR) před nabídkou služeb běžného antiviru. Hlavním důvodem je rostoucí komplexnost kybernetických hrozeb a nutnost použití ucelených nástrojů k jejich eliminaci.

Ve zprávě společnosti N-able o stavu IT bezpečnosti z roku 2022 uvedlo 82 % zákazníků, kteří využívají služeb MSP poskytovatelů, že vnímají zřetelný nárůst kybernetických útoků na jejich infrastrukturu. 42 % útoků je přitom vedeno s cílem napadení ransomwarem a následného finanční vydírání. Úkolem MSP dodavatelů však není své klienty strašit, ale doplnit nabídku o služby IT bezpečnosti, které minimalizují rizika úspěšného napadení.

Jedním z klíčových trendů je náhrada běžných antivirových řešení komplexnějšími nástroji ochrany koncových zařízení (EDR), z řady důvodů:

  • Zatímco antivir chrání proti malwaru a virům zachytitelným běžným souborovým skenováním, EDR dokáže detekovat i bezsouborové útoky a škodlivé skripty i mimo nastavené skenovací okno.
  • Antiviry tradičně spoléhají na virové signatury, což znamená závislost na výrobci daného antiviru a také určité zpoždění, než se tyto signatury podaří vydat a aktualizovat. EDR nepřetržitě sleduje aktuální hrozby a upozorňuje na možná nebezpečí v reálném čase.
  • Zatímco antivir vyžaduje administrátora k pravidelnému spouštění skenu a realizaci opatření, EDR provádí reakce na potenciální hrozby automatizovaně. Některá řešení jako například N-able EDR v rámci toho dokonce umožňují vrátit koncová zařízení do posledního bezpečného stavu a eliminovat tak například ransomwarový útok.
  • Podle průzkumu společnosti Barracuda trvá obnova systémů po útoku zachyceném antivirem v průměru 3,5 hodiny. V případě EDR řešení trvá takováto náprava necelých 30 minut.

 

 „EDR se stává přirozeným vývojovým stupněm antivirů, především kvůli širším možnostem detekce podezřelé aktivity a podrobné analýzy,“ řekl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Způsobů, jak obejít běžné antiviry, neustále přibývá, stejně jako zero day útoků, které nedávají žádný čas k aktualizaci signatur. Za takovýchto okolností se investice do řešení EDR v porovnání s náklady na případný provozní výpadek a obnovu systémů více než vyplatí.“

Klikněte zde pro více informací o N-able Endpoint Detection and Response (EDR), řešení pro ochranu koncových bodů. Připojit se k webináři o EDR, který se koná 23. 3., můžete zde.    Kontaktujte nás