Zebra na rozcestníku: Květen 2023

 

 

Vítáme Vás na květnovém Rozcestníku pro partnery ZEBRA SYSTEMS.

Níže najdete úplný seznam chystaných webinářů, propagačních akcí a novinek od vendorů, jejichž řešení Vám ZEBRA SYSTEMS pomáhá prodávat. Podmínky využití jednotlivých slevových akcí pro partnery a podrobné vysvětlení každé z novinek naleznete po rozkliknutí k položkám přidruženého odkazu, případně po kontaktování odpovědného kolegy ze Zebry.

Novinky, které by Vám neměly uniknout...

N-able

Společnost N-able v dubnu představila novou integraci EDR s řešením N-sight, umožňující nasazení kompletního spektra funkcionalit. Kromě základního EDR je teď možné integrovat i XDR a spravované verze obojího dle potřeby. Pokud máte zájem o vyzkoušení, můžete si trial EDR/XDR aktivovat přímo ve svém N‑sight RMM, v případě zájmu o správu od SentinelOne SOC nás můžete kontaktovat.

67 % z IT prodejců v ČR a SR registruje aktuálně největší zájem koncových zákazníků o MSP služby v oblasti zálohování a oblasti ochrany koncových zařízení – více než o MSP služby v tradiční oblasti vzdálené správy a monitoringu, ukázal nedávný průzkum místního trhu. Dále ukazuje, že stále více IT poskytovatelů začíná poskytovat převážně MSP služby; celkem to uvedlo 71 % respondentů, 62 % pak nabízí také částečně proaktivní služby a jen 24 % se spoléhá na tradiční break-fix model. Naopak již 12 % nabízí hlavně řízené služby IT bezpečnosti (MSSP).

Pokud si jako MSP myslíte, že nejste dostatečně velká firma pro správu organizací na úrovni Enterprise, mohly by Vás zaujmout články (1) (2) od Davida Weekse o Co-managed IT.

Pokud se snažíte co nejvíce automatizovat svou práci, využití AI jako např. ChatGPT pro tvorbu skriptů může být zajímavá příležitost. Na co si ale dát pozor? Zjistíte v článku od Laury DuBois.

 

Acronis

Acronis v dubnovém updatu oznámil (GA) dostupnost nového balíčku Advanced Security + EDR pro všechny partnery a jejich zákazníky.

Bezpečnostní řešení od Acronis teď poskytují lepší ochranu před bezsouborovými útoky –⁠ s využitím Intel Threat Detection Technology (Intel TDT), která využívá integrované grafické jednotky (GPU) k odlehčení zátěže procesoru (CPU) během skenování.

75 % z českých a slovenských IT partnerů Acronis nyní testuje obnovu dat ze záloh svých zákazníků minimálně jednou za čtvrtletí, vyplývá z nedávného průzkumu místního trhu. Jedná se vyšší procento než vloni. Průzkum dále ukazuje, že 84 % prodejců označuje za jednou z hlavních příčin ztráty dat u zákazníků lidskou chybu, 35 % uvedlo selhání systému a 30 % potom kybernetický útok.

 

GFI Software

U řešení Kerio Control se blíží další verze, tentokrát s podporou UEFI. Tu umožňuje nový kernel přidaný ve verzích 9.4.x. Tato aktualizace bude zajímavá především pro ty z Vás, kteří chtějí provozovat Kerio Control na vlastním dedikovaném hardware, tedy bez virtualizační vrstvy mezi HW a firewallem. Pokud máte zájem o vyzkoušení, neváhejte nás kontaktovat.

Společnost GFI Software představila GFI ClearView, řešení nabízející nástroje k dosažení maximální výkonnosti a ochraně firemních sítí. Řešení postavené na původním produktu GFI Exinda Monitor poskytuje potřebnou vizibilitu síťového provozu, informace o zátěži kritických aplikací a potenciál ke zvýšení výkonnosti celé organizace.

 

Propagační akce platné v květnu:

GFI Software

 • Využijte nově slevu až 50 % na obnovení propadlých licencí Kerio Connect a Kerio Control na 1-3 roky, včetně volitelných enginů. Platí pro licence expirované před 17. 7. 2022. Sleva se nevztahuje na HW a prodlouženou záruku. Akce platí do konce října 2023.
 • Propagační akce Migration to Standalone nabízí 10 % slevu pro všechny Vaše stávající zákazníky GFI Unlimited používající produkty Kerio (GFI KerioControl, GFI KerioConnect a/nebo GFI KerioOperator) při přechodu na předplatné jednotlivých produktů. Nárok na slevu mají i Vaši zákazníci GECNP, čímž se jejich celková sleva zvýší na 20 %.
  Kritéria způsobilosti:
  – Zákazníci si musí předplatit alespoň 2 produkty Kerio
  – Počet uživatelů druhého produktu by měl být alespoň 70 % produktu s nejvyšším počtem uživatelů
  Použijte promo kódy:
  KERIOUNL10 pro 10% slevu
  KERIOUNLGECNP20 pro 20% slevu pro zákazníky GECNP

Pokud byste o některou z propagačních akcí měli zájem, naše obchodní oddělení je Vám k dispozici, aby Vám pomohlo s jejich využitím a k zodpovězení jakýchkoli dotazů. Neváhejte nás prosím kontaktovat.

N-able

 • Využijte promo 2x Protection na N-central: Každý nový partner dostane za objednávku N-central bezpečnostní kredity ve výši dvojnásobku objednávky, které může použít na přidání EDR, Passportalu nebo jakéhokoliv dalšího bezpečnostního řešení od N‑able.
 • můžete získat N-able EDR na prvních 6 měsíců za 1€/zařízení, včetně Threat Huntingu.
 • Nadále pro partnery platí akce N-able N-sight Bundle: celých 100 N-sight nodů, 1 licenci TakeControl+ a 3 licence MSP Manager si nyní můžete předplatit za pouhých 99 € měsíčně.

Více informací o slevových akcích pro partnery N-able naleznete na partnerském portálu N-able, případně prosím kontaktujte Kateřinu Machovou, která Vám vždy ráda pomůže.

Acronis

 • Noví partneři nyní mohou nově získat šestiměsíční přístup k zálohování Microsoft 365 nebo zálohování Google WS zdarma a k tomu i ochranu mail serverů pomocí balíčku Advanced E-mail Security!
 • Pokud poskytujete služby (i) od jiných vendorů, než je Acronis, pak je ten správný čas přejít od konkurence – a získat řešení Acronis zcela zdarma až na 12 měsíců anebo dokud Vám nevyprší konkurenční smlouva.
 • Jestli ještě nepoužíváte Disaster Recovery, nebo jen v omezené míře, můžete jej získat na 6 měsíců zdarma. Včetně neomezeného storage a cloudového nebo hybridního deploymentu.
 • Rovněž na 6 měsíců zdarma můžete získat jakékoli anebo všechny Advanced Packy z MSP řešení Acronis Cyber Cloud. Jedná se například o pokročilý antivirus, ochranu e-mailů či patch management. Zkrátka, ve hře je toho nemálo.

Kompletní podmínky využití jednotlivých propagačních akcí Acronis naleznete zde. Pokud byste měli o kteroukoli z propagačních akcí zájem a potřebovali poradit, Štěpán Bínek Vás rád provede detaily a pomůže s jejich využitím.

Květnové webináře:

11. května, 16:00: GFI SE Office hours

Jako každý měsíc, i v květnu se můžete zúčastnit pravidelného webináře od GFI sales týmu vedeného Jozefem Kačalou. Již dnes.

Na webinář se můžete registrovat zde.

 

18. května, 13:30: Webinář N-able

V tomto webináři, Jak lépe chránit svoje zákazníky díky EDR a Cove, Ondřej Šabata s Kateřinou Machovou naváží na ten předchozí, kde prošli terminologii různých typů ochrany. Zjistíte, jak data z EDR/XDR vypadají v praxi, jak s nimi pracovat a proč je i na zařízení s rollbackem dobré zálohovat.

Na webinář se můžete registrovat zde.

 

31. května, 10:00: Webinář Acronis

Novinka! Zjednodušte zabezpečení koncových bodů s Acronis EDR –⁠ V posledním květnovém webináři od ZEBRA SYSTEMS zjistíte, jak mohou poskytovatelé služeb rychle detekovat a napravovat pokročilé útoky s výrazně lepší dobou návratnosti a nižšími náklady prostřednictvím jediné integrované platformy pro MSP. Řešení je navrženo tak, aby účinně a efektivně odhalovalo a reagovalo na pokročilé útoky, které proklouznou kolem jiných obranných systémů.

Na webinář se můžete registrovat zde.