loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Gratulace prvním absolventům rekvalifikačního IT programu nadace Acronis Foundation

Jednou z prvních akcí nadace Acronis Foundation, která byla založena dříve tohoto roku ku příležitosti oslav 15. výročí založení společnosti, bylo navázání partnerství se singapurským projektem Yellow Ribbon, zaměřeným na rehabilitaci bývalých trestanců a jejich znovuzačlenění do společnosti.

Stejně jako v České republice, i v Singapuru není jednoduché sehnat práci bez čistého trestního rejstříku a propuštění vězni ne zřídka končí zase zpátky ve vězení. Recidiva v ČR dosahuje 50 až 70 %, v Singapuru pak „pouze“ 26,5 %. Situace krom trestance negativně ovlivňuje i jeho nevinnou rodinu a blízké okolí.

Z partnerství nadace Acronis Foundation a projektu Yellow Ribbon proto vznikl program pro školení bývalých vězňů v IT odvětví. Zahrnuje proškolení v práci s Microsoft Office, obchodní komunikaci a obecnější práci s lidmi. Úspěšní absolventi obdrží – a první už obdrželi – mezinárodně uznávaný certifikát WSQ ICDL.

Celý program je v souladu s dlouhodobým přesvědčením společnosti Acronis o nebezpečí vyplývajícím z nedostatku znalostí a se snahou o odstraňování překážek ve vzdělávání, pro jejíž realizaci byla nadace Acronis Foundation letos založena.

Podle výzkumu americké neziskové organizace RAND Corporation může zapojení vězňů a bývalých vězňů do tréninkových programů výrazně snížit recidivu. Ve zkoumaném vzorku se opětovnému trestu vyhnulo o 43 % více bývalých trestanců, kteří prošli nějakým kurzem, než těch, kteří neprošli žádným.

 

Patnáct prvních absolventů

Čtyřtýdenní kurz absolvovalo patnáct obyvatel singapurského domu na půli cesty Jamiyah Halfway House. Oslavy k této příležitosti se zúčastnil Vladimir Zatsepin, viceprezident a vedoucí singapurského oddělení výzkumu a vývoje společnosti Acronis. “Nadace Acronis Foundation je hrdá, že může podporovat program vedoucí ku prospěchu naší země,“ řekl Zatsepin.

„Jsme velmi vděční našim partnerům, jako je Acronis, SCORE a Yellow Ribbon Fund, za podobné iniciativy – tento program nejen, že vybaví bývalé trestance nezbytnými dovednostmi v IT, ale zároveň buduje jejich sebedůvěru. A tím, že do procesu zapojí i jejich rodinu, jim dodává silnou motivaci k úspěchu“ řekl president muslimské misijní organizace Jamiyah, dům na půli cesty provozující, Dr. Mohd Hasbi Abu Bakar. Oslav se zúčastnili také zástupci projektu Yellow Ribbon, o jejichž expertízu na reintegraci bývalých vězňů a jejich rodin do společnosti, budovanou od roku 2004, se organizace kurzů do velké míry opírá.

Společnost Acronis se v dubnu tohoto roku zavázala ke spolupráci s projektem Yellow Ribbon na dalších 10 let. Partnerství stvrdila darem ve výši 100 000 USD a závazkem k financování společných činností v minimální hodnotě dalšího milionu dolarů.

Pro více informací o nadaci Acronis Foundation a jejím IT programu, připraveném ve spolupráci s projektem Yellow Ribbon, prosíme navštivte Acronis.org.

 

Zpracováno z anglických zdrojů Acronis.



    Kontaktujte nás