loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

GFI MailEssentials chrání Městský úřad Jevíčko

Automatizovaná tvorba whitelistů a blacklistů zvýšila úroveň bezpečnosti, uživatelského komfortu a výkonu poštovního serveru

PRAHA, 26. září 2016 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, oznámila, že Městský úřad Jevíčko, který spravuje veřejné potřeby města Jevíčka nacházejícího se v Pardubickém kraji, úspěšně využívá řešení GFI MailEssentials k zabezpečení své e-mailové komunikace. Řešení umožnilo zejména eliminovat bezpečnostní incidenty a ulehčit provozu poštovního serveru.

Městský úřad se rozhodl nasadit specializované řešení s instalací na poštovní server jako reakci na nárůst nevyžádané pošty – v současné době do městského úřadu týdně přijde přes 5 000 e-mailů, z nichž zhruba 20 % tvoří spam. GFI MailEssentials eliminuje příchozí spamy na minimum a rovněž zamezuje výskytu falešných pozitiv – odesláním e-mailu na určitou adresu produkt automaticky nastaví tuto adresu do whitelistu, čímž veškerá pošta přicházející z této adresy je automaticky považovaná za nezávadnou. Na podobně automatizovaném principu je založena také tvorba blacklistů, kam jsou umisťovány adresy poštovních zpráv obsahující podezřelé odkazy, potenciální nákazu či phishingové nabídky.

Organizace tím získala větší úroveň bezpečnosti a vyšší ochranu proti e-mailovým útokům. Nasazením řešení získali také uživatelé úřadu větší komfort při zpracování e-mailů, když nyní nemusejí manuálně mazat spamy či kontrolovat, zda v nevyžádané poště nebyla zachycena regulérní pošta. Díky odfiltrování nevyžádané pošty systém navíc zajišťuje, že nedojde k přetížení poštovního serveru.

„Rok od roku roste objem elektronické pošty v rámci komunikace našeho úřadu, což nám umožňuje zefektivňovat naši práci, ale zároveň přináší vyšší bezpečnostní rizika v podobě spamů,“ řekl  Bc. Pavel Sedlák, tajemník Městského úřadu Jevíčko. „Řešení GFI MailEssentials se dlouhodobě osvědčilo jako garant vysoké dostupnosti e-mailové komunikace, zabezpečení naší počítačové sítě a pokrytí našich potřeb do budoucna.“

GFI MailEssentials je řešení, které poskytuje komplexní a vícevrstvou ochranu před aktuálními e-mailovými hrozbami. Chrání podnikové sítě před spamem, e-mailovými viry a dalším malwarem za použití pokročilých technologií. Nejnovější verze GFI MailEssentials 20 obsahuje řadu vylepšení včetně vícevláknového antispamu pro lepší e-mailovou propustnost, podporu 64bitového prostředí a podporu všech aktuálních platforem Exchange 2016, Windows 10 a Office 2016. Více informací o GFI MailEssentials naleznete na http://gfi-software.cz/gfi-mailessentials/.

O MěÚ Jevíčko

Městský úřad Jevíčko je organizací spravující veřejné potřeby města Jevíčka nacházejícího se v Pardubickém kraji. Přibližně 25 zaměstnanců úřadu spravuje záležitosti finančního odboru, organizačního odboru a odboru výstavby a územního plánovaní.  Do jejich agendy spadají mimo jiné technické služby, evidence obyvatel, pečovatelská služba, místní knihovna, sociální a turistické služby a další činnosti.

Kompletní případová studie je dostupná v tomto PDF dokumentu.    Kontaktujte nás