loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

20. 3. 2020

Fotovoltaický projekt zajišťuje kontinuitu služeb ZEBRA SYSTEMS

Společnost Zebra systems, s.r.o. poskytuje služby v oblasti zálohování dat a disaster recovery. Firmám v Ostravě a okolí poskytuje službu Zebra Backup – zálohování počítačů a serverů se zárukou obnovy dat, a to bez jakýchkoliv časových nebo finančních závazků. Hlavní náplní je pak distribuce s přidanou hodnotou, kde aktuálně firma zastupuje značky Acronis, GFI a Parallels.

Služby zálohování dat a disaster recovery poskytované společností Zebra systems jsou považovány za kritické, tedy jejich kontinuita by neměla být nikdy přerušena. Pokud by v hypotetické případě došlo k výpadku elektrické energie ve stejné době, kdy by některý ze zákazníků potřeboval okamžitě obnovit své systémy ze zálohy umístěné v Zebra systems, následky by byly enormní až likvidační. Proto Zebra systems potřebuje mít pro takovéto případy k dispozici záložní zdroj energie, jehož úlohu může hrát i fotovoltaické zařízení s baterií.

Denní energie (Wh)

Fotovoltaické zařízení ukládá přebytky energie do baterie, která se pak obecně využívá k vlastní spotřebě. Přebytky energie ale mohou být využity k napájení nepřetržitě pracujících počítačových systémů v případě výpadku elektrické sítě v důsledku nepříznivých meteorologických podmínek (bouřka, vítr), přetížení sítě či technické závady. Tím je zajištěna kontinuita fungování služeb Zebra systems a i během nedostupnosti hlavního zdroje elektřiny může firma garantovat přístup zákazníků ke svým datům.

Projekt přináší také sociální přínosy, které je možné chápat ve dvou rovinách. V primární úrovni realizace projektu má pozitivní dopad přímo na všechny uživatele budovy. Příjemce díky energetické soběstačnosti nabízí všem ostatním uživatelům budovy své služby, tedy možnost bezplatného zálohování jejich dat. Dalším důležitým společenským přínosem je skutečnost, že projekt lze je chápat jako vzorový projekt pro další podnikatelské subjekty ve stejném či jiném odvětví a může přispět ke zvýšení udržitelnosti ekonomiky a životního prostředí daného regionu.

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Nízkouhlíkové technologie – II. výzva – aktivita b) AKUMULACE ENERGIE

Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj. 

Název projektu: Akumulace ZEBRA

Jméno žadatele: ZEBRA SYSTEMS s.r.o.

Termín realizace: 31. 5. 2017 – 17. 12. 2018

Způsobilé výdaje: 671 901,11 Kč

Dotace: 537 520,88 Kč    Kontaktujte nás