loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Cloudflare: vítězství či prohra národních týmů silně ovlivňuje internetový provoz

Cloudflare Radar představil statistiky provozu v Anglii a Itálii po finále EURO 2020

PRAHA, 26. července 2021 – Společnost Cloudflare, dodavatel platformy zvyšující bezpečnost, výkonnost a spolehlivost internetových aplikací, představila statistiky využití Internetu v souvislosti s právě skončeným turnajem UEFA EURO 2020. S využitím své služby Cloudflare Radar zjistila významné rozdíly v zájmu o internetové servery ve vítězné Itálii a poražené Anglii svědčící o tom, že fanoušci po prohře silně ztrácejí zájem o sportovní zprávy a sponzorské kampaně.

Podle dat z Cloudflare Radar z období během vyřazovacích bojů byl v Anglii největší zájem o zpravodajské sportovní servery po osmifinálovém vítězství nad Německem, když dosáhl 2,29násobku obvyklého provozu. Po prohře s Itálii ve finále byl sice ještě 1,84x vyšší, ale s Itálií se to nedalo srovnat. Zájem fanoušků v Itálii stoupal během play-off postupně a po finále dosáhl 3,27násobku obvyklého průměru.

Ještě markantnější rozdíl byl v zájmu o webové stránky sponzorů obou národních týmů. Zatímco po prohře byl provoz na stránkách anglických sponzorů v průměru dokonce nižší než v celém sledovaném období, italští sponzoři si mohli mnout ruce: 1,89 násobek obvyklého provozu po finále byl zdaleka nejvyšší za celé play-off. Data Cloudflare tak potvrzují, že z pohledu sponzorů je sázka na vítěze pro úspěch jejich marketingových kampaní zcela zásadní.

Cloudflare Radar je služba, která využívá informace z globální sítě data center firmy Cloudflare k zjišťování témat a trendů internetového provozu s hlavním cílem poskytnout přehledy k dosažení vyšší bezpečnosti a výkonnosti internetového provozu. K tomu slouží komponenty Radar Internet Insights, Radar Domain Insights a Radar IP Insights, které poskytují nejen informace o internetových hrozbách a útocích, ale navíc například informace o využívání nových technologií či globálních tématech jako COVID-19 či EURO 2020.

Více o statistice UEFA EURO 2020 zde: https://blog.cloudflare.com/the-uefa-euro-2020-final-as-seen-online-by-cloudflare-radar/

Více o Cloudflare Radar zde: https://blog.cloudflare.com/introducing-cloudflare-radar/

V ČR a na Slovensku je partnerem Cloudflare společnost ZEBRA SYSTEMS, která je zodpovědná za dodávky služeb zaměřených na bezpečnost aplikační a síťové infrastruktury (včetně například Cloudflare DDoS a WAF), zvyšování výkonnosti a spolehlivosti internetových aplikací (Cloudflare CDN a DNS), týmovou spolupráci (Cloudflare for Teams, Cloudflare Access) či platformy pro vývojáře (Cloudflare Workers).     Kontaktujte nás