loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

4. 11. 2021

ZEBRA SYSTEMS: pokračující práce na dálku vyžaduje lepší ochranu koncových bodů

 

ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, uvedl, že pokračující práce zaměstnanců z domova klade na IT administrátory a MSP poskytovatele stále vyšší nároky. Ti se tak musejí přizpůsobit a rozšířit své služby o nástroje IT bezpečnosti, zejména pak v oblasti ochrany koncových bodů

Mezi koncové body dnes již nepatří jen pracovní počítače či notebooky, ale do firemních sítí se dnes připojují také soukromá PC, tablety, chytré telefony, chytré hodinky či dokonce IoT zařízení. Pokud nejsou koncové body adekvátně chráněny, vystavují se sítě organizací hrozbám útoku v důsledku neaktualizovaného softwaru, nakažených e-mailů, domácích sítí zabezpečených slabými hesly nebo malwaru staženého z podezřelých webových stránek.

Vedle funkčností vzdálené správy a monitoringu současná situace vyžaduje rozšíření MSP portfolia o poskytování služeb ochrany koncových bodů s pomocí následujících nástrojů:

  • Endpoint detection and response (EDR). EDR řešení umožňují monitoring koncových zařízení, přičemž poskytují přehled o možných problémech a hrozbách v reálném čase. 
  • Centrálně řízený antivirus. Antivirové řešení s centrální správou, dovoluje komfortně chránit zařízení uživatelů z jedné konzole. Neposkytuje tak komplexní ochranu jako EDR, ale postačí pro ochranu zaměstnanců s nižšími bezpečnostními riziky.  
  • Správa hesel. V případěpokusu o neautorizovaný přístup je bezpečná správa hesel první linií obrany. Silná, unikátní a bezpečně uložená hesla jsou dnes základním předpokladem úspěšné ochrany firemních sítí.  
  • Ochrana e-mailů. Vzhledem k tomu, že je dnes většina útoků vedena prostřednictvím e-mailů, může slabé zabezpečení elektronické pošty vést k vážným problémům celé firemní sítě. Proto je nutné e-maily v koncových bodech filtrovat od spamů, phishingu, spoofingu a sociálního inženýrství.

„Nic nenasvědčuje tomu, že se podíl práce z domu vrátí zpět na úroveň před pandemií, a tak před poskytovateli MSP služeb stojí náročný úkol chránit nejen sítě svých zákazníků, ale navíc koncové body jejich vzdálených pracovníků,“ řekl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení N-able ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Produkty typu N-able EDR, N-able Mail Assure či N-able Passportal umožňují vytvořit centralizované a flexibilní služby kybernetické bezpečnosti, které splňují klíčové požadavky na ochranu koncových zařízení zákazníků.“

Více o speciální nabídce bezpečnostních nástrojů N-able pro MSP partnery lze nalézt na: https://www.zebra.cz/n-able-crack-the-msp-code/

 



    Kontaktujte nás