loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

19. 9. 2012

Parallels Desktop 8 for Mac přichází na trh

Parallels Desktop 8 for Mac spojuje Mountain Lion a Windows do jediného dokonalého prostředí

Nejprodávanější software pro spouštění aplikací systému Windows na počítačích Mac poskytuje uživatelům doma, v kancelářích i na cestách to nejlepší z nejpopulárnějších operačních systémů.

Praha, Česká republika – 30. srpna 2012 – Společnost Parallels® dnes uvolnila aplikaci Parallels Desktop® 8 for Mac, nejnovější verzi nejprodávanějšího* softwaru pro spouštění systémů Windows a Mac společně bez restartování počítače Mac. Mnoho uživatelů miluje Mac, spousta jich ale potřebuje používat aplikace systému Windows pro práci, do školy a své koníčky. Nyní si mohou užívat nejnovější funkce systému Mountain Lion v aplikacích systému Windows s produktem Paralells Desktop 8. Od 30. srpna mohou stávající uživatelé aplikace Parallels Desktop provést upgrade na stránkách www.parallels.com/desktop. Noví zákazníci si mohou aplikaci Parallels Desktop 8 zakoupit u maloobchodních prodejců a na webových stránkách společnosti Parallels od 4. září.

Nové a vylepšené funkce aplikace Parallels Desktop 8 přináší ještě lepší zážitky pro uživatele, kteří milují své Macy a současně chtějí používat aplikace pro Windows, jako je Internet Explorer, OneNote, Quicken a další. Spojuje dohromady nejnovější verze dvou nejpopulárnějších operačních systémů – OS X a Windows – otevírá svět nových příležitostí, umožňuje uživatelům vybrat si, jak mají systémy Mac a Windows spolupracovat. Od dobře známé celé obrazovky systému Windows až po neviditelný systém Windows. Aplikace Parallels Desktop 8 poskytuje velký výkon pro spouštění aplikací Windows, dokonce i graficky náročných, jako by byly vytvořeny pro Mac. Využijte funkci diktování systému Mountain Lion v aplikacích pro Windows, umístěte „Metro-stylové“ aplikace do Launchpadu a užijte si brilantní rozlišení displeje Retina a v aplikacích systému Windows.

„Uživatelé se nemusí rozhodovat mezí systémem Mac nebo Windows, protože počítače Mac s aplikací Parallels Desktop 8 umožňují společně využívat aplikace, které vyhovují jejich potřebám bez ohledu na to, zda se jedná o aplikaci pro OS X, Windows, Google Chrome OS, Ubuntu, nebo dokonce Android,” uvedl Birger Steen, ředitel společnosti Parallels. „Každý den slyšíme skutečně skvělé ohlasy od studentů a učitelů, kteří potřebují Windows ve škole, od vývojářů pracujících v sytému iOS a Android i od obchodníků a rodičů – všichni si užívají svobodu, kterou jím dává Parallels Desktop for Mac.“

S tím jak rychle roste trend používat v práci vlastní zařízení (BYOD) a stále více uživatelů využívá Macy v práci i doma, aplikace Parallels Desktop také nabízí řešení šitá na míru těmto specifickým potřebám.

Verze Parallels Desktop for Mac Enterprise Edition je šitá na míru potřebám velkých společností a IT oddělení, které chtějí využívat aplikace pro systém Windows a konfigurovatelné řešení podporující aplikaci politik. Verze Enterprise Edition se snadno přizpůsobí daným firemním procesům a pomůže zredukovat výdaje spojené s nasazením a udržováním klientského softwaru. Podrobnosti naleznete na stránce www.parallels.com/desktop/enterprise .

Společnost Parallels nedávno spustila projekt zaměřený na firemní uživatele Apple-in-the-Workplace Barometer, který využívá crowdsourcing pro zjištění, jak daleko jsou firmy v trendu BYOD a jak podporují Mac zařízení. Pokud se zúčastníte průzkumu na stránce www.appleintheworkplace.com, může zjistit, na jaké úrovni se nachází vaše firma a získat přístup k informacím o implementaci počítačů Mac ve firemních prostředích.

Společnost Parallels také oznámila vydání produktu Parallels Desktop 8 Switch to Mac™ Edition, který obsahuje software Parallels Desktop 8 a sadu nástrojů pro automatický přenos aplikací, souborů a oblíbených položek prohlížeče do počítače Mac a taktéž přiložená videa ukazující, jak pracovat s počítačem Mac. Podrobnosti najdete na stránce www.parallels.com/products/desktop/stm .

Nové a vylepšené funkce aplikace Parallels Desktop 8:

Jednoduchost

 • Nemusíte psát, můžete mluvit – Využijte nový nástroj diktování systému Mountain Lion v prostředích Windows i Mac.
 • Otevírejte stránky v aplikaci Internet Explorer – Když se webová stránka dobře nezobrazí v prohlížeči Safari, stačí kliknout na tlačítko a spustí se Internet Explorer.
 • Přetahování emailových příloh – Jednoduše přetahujte soubory z pracovní plochy na ikony v Docku a můžete používat Outllook a další emailové klienty pro Widnows pro posílání a sdílení příloh.
 • Vícejazyčná klávesnice – Změna jazyka klávesnice provedená v systému Mac se automaticky synchronizuje, přepnutí jazyka v systému Windows je tak jednodušší.
 • Průvodce aplikací Parallels – Na počítač Mac můžete stáhnout a automaticky nainstalovat Windows nebo jiné operační systémy včetně Google Chrome, Ubuntu a Android. Dodnes pomocí průvodce Parallels uživatelé aplikace Parallels Desktop stáhli více jak 500.000 kopií operačního systému Windows a mnoho dalších uživatelů přeneslo svá PC z Windows na své počítače Mac nebo přidalo systém Windows a další OS na počítače Mac.
 • Sdílení pomocí Blootooth – Nyní může připojení Blootooth sdílet několik zařízení pro systém Windows a Mac.
 • Aplikace pro Windows v Launchpadu OS X – Přidejte nejpoužívanější aplikace pro Windows a Mac do Launchpadu.
 • Sloučení upozornění – Integrace upozornění systému Windows do Oznamovacího centra systému OS X umožňuje zavčasu získat informace o činnosti virtuálních počítačů.
 • Monitoring prostředků – Přehledné zobrazení využití paměti a místa na disku virtuálními počítači usnadňuje přizpůsobení a správu.
 • Gesta systému Mountain Lion pro aplikace systému Windows – Užijte si dokonalou integraci gest systému Mountain Lion v aplikacích pro Windows, jako je stažení prstů pro přiblížení, Mission Control, přetažení pomocí třech prstů, švihnutí mezi celoobrazovkovými aplikacemi, rolování dvěma prsty, Launchpad a rotace.

Dokonalý design

 • Podpora brilantního displeje Retina – Užijte si úžasné rozlišení displeje v systému Windows a aplikacích pro Windows, ostřejší fonty, živější fotografie, obrázky a animace.
 • Dokonalé prezentace – Nový průvodce prezentací umožňuje, aby probíhaly bez přerušení spořiči obrazovky v systému Mac nebo Windows, optimalizuje zobrazení na celou obrazovku a automaticky přizpůsobuje rozlišení.
 • Vylepšená grafika – Není třeba kompromisů, dokonce ani u graficky náročných aplikací.

Ověřený výkon

 •  Nesrovnatelně vyšší výkon – Užijte si výkon aplikace Parallels Desktop 8, o 30% vyšší rychlost vstupně/výstupních operací, o 30% rychlejší hry a až o 25 procent rychlejší operace virtuálních počítačů, jako je spouštění, pozastavení, vypnutí a obnovení, ve srovnání s aplikací Parallels Desktop 7 for Mac**. Parallels Desktop 7 poráží hlavního konkurenta téměř v 75% testů výkonnosti, které byly provedeny časopisem MacTech a v 60% testů vítězí o 10% a více.

Dostupnost a ceny

Aplikace Parallels Desktop 8 for Mac je dostupná od 30. srpna 2012 jako upgrade pro stávající uživatele aplikace Parallels Desktop for Mac. Plná verze bude k dispozici pro nové zákazníky od 4. září na stránce http://www.parallels.cz/desktop/prehled/ . Krabicová verze softwaru bude k dispozici v obchodech Apple a u vybraných prodejců od 12 září.

Běžná maloobchodní cena Parallels Desktop 8 for Mac je 79,99 €. Upgrady pro stávající zákazníky Parallels Desktop for Mac lze zakoupit od 30. srpna za 49,99 dolarů. Podrobnosti jsou k dispozici online na stránce http://www.parallels.cz/desktop/prehled/ . Pro nabídku předplatného zahrnujícího podporu firemním zákazníkům, průběžné aktualizace softwaru a upgrady aplikace Parallels Desktop for Mac Enterprise Edition kontaktujte obchodní tým společnosti Parallels na stránce http://www.parallels.com/desktop/volume-licensing (stránka je dostupná od 4. září).

Zákazníci, kteří zakoupili Parallels Desktop 7 for Mac od autorizovaného prodejce 15. července 2012 a později, mají bezplatně nárok na upgrade na verzi Parallels Desktop 8 for Mac. Zákazníci, kteří zakoupili produkt nebo zaregistrovali aktivační klíč produktu na stránkách parallels.com budou emailem automaticky zaslány instrukce, jak bezplatně upgradovat na aplikaci Parallels Desktop 8. Podrobnosti naleznete na stránce http://www.parallels.cz/aktuality/techguarantee2012/

Aplikace Parallels Mobile, která pracuje s aplikací Parallels Desktop for Mac, poskytuje plný přístup k aplikacím Mac a Windows ze zařízení iPad, iPhone nebo iPod touch a je v současné době dostupná v App Store za speciální cenu 3,99 €.

Verze Parallels Desktop 8 for Mac bude veřejně dostupná 4. září v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, ruštině, japonštině, čínštině, korejštině, češtině, polštině a portugalštině.

Zákazníci, kteří se zajímají o testování aplikace Parallels Desktop 8 for Mac, si mohou od 4. září stáhnout zkušební verzi společně s podrobnými informacemi, videi a snímky obrazovek nových funkcí na stránce http://www.parallels.cz/desktop/prehled/

O společnosti Parallels

Parallels je přední společnosti zabývající se technologiemi pro hosting, cloudové služby a virtualizaci počítačů. Společnost Parallels byla založena v roce 1999, je to rychle rostoucí společnosti s více než 900 zaměstnanci v Severní Americe, Evropě a Asii.

Více informací získáte na stránkách www.parallels.cz  Můžete nás také sledovat na Twitteru  a stát se našimi přáteli na Facebooku .  Kontaktujte nás