loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

11. 8. 2020

Spolupráce SolarWinds a Microsoft zefektivní nástroje správy a monitoringu pro MSP uživatele

Prostřednictvím integrace s Microsoft 365 získají MSP uživatelé řešení SolarWinds RMM a 
N-central jednotný pohled na správu a ochranu zákaznických zařízení  

PRAHA, 11. srpna 2020 – Společnost SolarWinds MSP, přední dodavatel IT řešení pro poskytovatele služeb, oznámila spolupráci s firmou Microsoft, jejímž výsledkem bude integrace služeb Microsoft 365 s řešeními SolarWinds N-central a SolarWinds RMM. Tato integrace poskytne možnost monitorovat zařízení spravovaná nástrojem Microsoft Intune z centrální konzole řešení SolarWinds MSP, což umožní jednotný pohled na spravovaná zařízení, rozšíření funkčností správy a výkonné reportování.  

V souvislosti s  tím, že stále více organizací bude z dlouhodobého pohledu využívat možností práce z domova a stále více zařízení bude spravováno poskytovateli řízených služeb (MSP), zvyšují se též nároky na centrální pohled pro všechna sledovaná zařízení.  Integrace, která bude dostupná ještě v letošním roce, umožní partnerům využívajícím platformu Microsoft 365 monitorovat zařízení spravovaná v Microsoft Intune prostřednictvím řešení SolarWinds N-central a SolarWinds RMM. Znamená to, že veškerá zákaznická zařízení bude možné spravovat z jednoho místa – se stejnou konfigurací, stejnými pravidly pro upozorňování, posílenou ochranou dat, a efektivnější správou a monitoringem.

„Téměř 90 % pracovních stanic našich partnerů je provozováno na operačním systému Microsoft a Microsoft 365 je nevyužívanější kancelářskou sadou,“ řekl Mav Turner, viceprezident zodpovědný za produkty v SolarWinds MSP. „Schopnost monitorovat a obsluhovat zařízení spravovaná nástrojem Microsoft Intune přímo z konzole z N-central nebo RMM nabídne našim partnerům významné zvýšení produktivity a možnost poskytovat komplexnější služby a ochranu celé řadě zákaznických zařízení.“

„SMB firmy zejména v tomto období potřebují umožnit svým zaměstnancům bezpečnou práci odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. Microsoft 365 zahrnuje kancelářskou sadu Office a spolupracující nástroje jako Microsoft Teams s pokročilými funkcemi zabezpečení a správy zařízení. Spolupracujeme se SolarWinds jako lídrem na trhu MSP softwaru, abychom MSP poskytovatelům zjednodušili možnosti správy a zabezpečení zařízení s využitím služeb Microsoft 365, řekla Nathalie Irvine, generální manažerka Microsoft 365.

Distributorem produktů SolarWinds MSP na českém a slovenském trhu je od 1. května 2020 společnost ZEBRA SYTEMS. K nabízeným platformám řízených služeb z portfolia SolarWinds MSP řadí především SolarWinds Remote Monitoring and Management (RMM), centralizovanou sadu nástrojů pro správu a vzdálený monitoring s cloudovým managementem, zejména pro menší a začínající MSP poskytovatele. Větším a zavedeným MSP organizacím je určeno SolarWinds N-central.     Kontaktujte nás