loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Šifrování bezpečné před kvantovými útoky

Acronis se stává partnerem ID Quantique s cílem vnést do ochrany dat v cloudu šifrování bezpečné proti kvantovým útokům

Burlington, USA, 28. září – Acronis®, celosvětový lídr v řešeních ochrany dat nově generace, a ID Quantique, celosvětový lídr v oblasti řešení kryptografie odolné vůči kvantovým útokům, dnes oznámily zahájení spolupráce s cílem pomoci firmám se chránit před budoucími bezpečnostními hrozbami souvisejícími s pokroky v technikách dešifrování a v nástupu kvantových výpočtů. Acronis bude s ID Quantique spolupracovat na tom, aby vnesli do cloudových řešení schopnost odolat útokům kvantových počítačů – čímž se Acronis stane prvním z poskytovatelů řešení pro ochranu dat v cloudu, který toto nabízí. Tato schopnost pomůže společnostem chránit stále narůstající objem dat, který je mimo sídlo společnosti chráněné firewallem a na řadě mobilních zařízení, a také je přitom chránit před neoprávněnými uživateli – včetně hackerů and kybernetických zlodějů – tak, aby nemohli získat přistup k datům zákazníků Acronisu ani při přenosu, ani v cloudu.

Bezpečnost je při přijímáni cloudových řešení  největší obavou

 S tím, jak více a více firem používá cloud pro zálohování a obnovu a svých dat, je zajištění důvěrnosti a bezpečnosti dat nutným požadavkem pro akceptaci cloudového řešení. Mnoho manažerů IT a odborníků na bezpečnost má ve skutečnosti stále vážné obavy o bezpečnost a důvěrnost dat v cloudu. Nedávný průzkum provedený Cloud Security Alliance zjistil, že 73 procent profesionálů v IT je znepokojeno úrovní zabezpečení dat, což je hlavním důvodem, proč nepřejít na cloudová řešení.

Přitom dnešní bezpečnostní technologie nedrží krok se sofistikovaností moderních hackerů ani s pokročilými technologiemi jako např. kvantové výpočty. Americká Národní bezpečností agentura (National Security Agency – NSA) nedávno upozornila vládní agentury i podniky v USA, že veškerá elektronická pošta, lékařské a finanční záznamy a online transakce budou brzy zranitelné vůči hrozbám využívajícím techniky kvantových výpočtů, a že současné šifrovací techniky je v budoucnu neochrání. V důsledku toho NSA ohlásila plány na přechod na algoritmy odolné vůči kvantovým útokům, aby do budoucna zajistila vyšší úroveň ochrany.

„Organizace se vyrovnávají s obtížnou situací, kdy musí zlepšovat ochranná opatření a dozor v oblasti kybernetické bezpečnosti, a přitom současně implementovat nové řešení, která často zahrnují služby cloudu,” říká Jon Oltsik, vedoucí analytik ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Pro zajištění toho, aby nikdy nedošlo ke zkompromitování důvěrnosti a bezpečnosti dat, budou CIO a IT administrátoři spolupracovat pouze s těmi dodavateli poskytovateli cloudových služeb, kteří bezpečnost zahrnuli jako zásadní součást do svých technologií a nabídky služeb.”

Vnášíme kvantové šifrování do ochrany dat v cloudu

Acronis se zaměřuje na to, aby společnostem poskytoval komplexní ochranu dat prostřednictvím integrované sady řešení, která zahrnují zálohování, havarijní obnovu i synchronizaci a sdílení souborů. Acronis věří v komplexní ochranu dat. To vyžaduje nejen nejpokročilejší zabezpečení dat, ale také ochranu dat společností před hrozbami zvenčí, a důvěrnost dat pro zajištění, že společnosti si uchovají trvalou kontrolu nad svými daty – při přenosu, v cloudu i v mobilních zařízeních.

Acronis a ID Quantique budou využívat šifrování bezpečné proti kvantovým útokům k zajištění následujících vylepšených bezpečnostních funkcí řešení Acronis pro ochranu dat v cloudu:

  • Kvantově odolné šifrování – zajistí, že zákazníci používající cloudovou ochranu dat Acronis budou v bezpečí před budoucími kybernetickými bezpečnostními hrozbami a zranitelnostmi díky nejpokročilejší technologii šifrování pro přenos dat do datových center Acronis a z nich.
  • Kvantová distribuce klíčů – je také známá jako kvantová kryptografie, a poskytuje zabezpečení odolné před budoucími hrozbami pro páteřní síť spojující dotová centra Acronis po celém světě.
  • Kvantové generátory náhodných čísel – produkují pro uživatele vysoce kvalitní a vysoce bezpečné klíče o vysoké entropii, čímž pomáhají chránit před neoprávněným přístupem k datům pod ochranou řešení Acronis.

 

„Kvantové výpočty otevírají novou oblast hrozeb kybernetické bezpečnosti, kterou společnosti nemohou ignorovat – zvláště pak ty, které přesouvají více činností v oblasti IT, jako např. ochranu dat, do cloudu,” uvedl Serguei Beloussov, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis. „Acronis věří, že požadavky na důvěrnost a ochrana dat jsou kritické pro zajištění komplexní ochrany dat v cloudu, a proto pracuje s vedoucími firmami v tomto oboru, jako je ID Quantique, na inovacích v oblastech jako je šifrování bezpečné před kvantovými útoky. Výsledky zaručují, že zákazníci našich cloudových řešení dostávají nejbezpečnější řešení v oboru, a co je nejdůležitější, že jsou chráněni také před budoucími útoky a hrozbami.”

„Přístupy zajišťující bezpečnost před kvantovými útoky jsou pro garanci dlouhodobé důvěrnosti dat zcela zásadní,” žekl Gregoire Ribordy, výkonný ředitel společnosti ID Quantique. „Tento druh řešení se stane pro cloudové služby faktickým standardem, a Acronis jako firma, která na toto pole vstoupila první, bude mít a znatelnou konkurenční výhodu.”

Další informace o společnosti Acronis lze nalézt takto:

 

O společnosti ID Quantique
ID Quantique (IDQ) je celosvětovým lídrem v oblasti kryptografických řešení odolných vůči kvantovým útokům určených pro ochranu dat v daleké budoucnosti. Společnost dodává řešení a služby kvantově bezpečného šifrování síťového provozu, kvantově bezpečného generování klíčů a distribuci kvantových klíčů do finančnictví, do podniků i vládních organizací po celém světě. IDQ také uplatňuje na trhu kvantový generátor náhodných čísel, který je referenčním zdrojem pro obor her a loterií.

Kromě toho je IDQ předním dodavatelem optického přístrojového vybavení, z čehož nejvýznamnější jsou čítače fotonů a příslušná elektronika. Inovativní výrobky společnosti v oblasti fotoniky se používají jak v komerční sféře, tak ve výzkumu.

Další informace naleznete na adrese, www.idquantique.com

O společnosti Acronis

Acronis stanovuje nové standardy pro Ochranu dat nové generace, které poskytují řešení pro zálohování, obnovu po haváriích, bezpečnou synchronizaci souborů sdílení s podporou hybridních cloudových prostředí. Produkty Acronis založené na AnyData Engine jsou výjimečné svou technologií diskových obrazů, a poskytují snadno použitelný, komplexní a bezpečné řešení zálohování a obnovu všech souborů, aplikací a operačních systémů napříč všemi prostředími—virtuálními, fyzickými, cloudovými i mobilními.

Produkty společnosti Acronis, která byla založena v roce 2003, chrání data více jak 5 miliónů jednotlivců a 500 000 podniků ve více než 1450 zemích. Produkty Acronis, které využívají více než 50 patentů, a byly oceněny jako nejlepší výrobek roku, zajišťují řadu funkcí včetně migrace, klonování a replikace.

Další informace naleznete na adrese www.acronis.com.

Acronis® a logo Acronis registrované obchodní značky nebo obchodní značky společnosti Acronis International GmbH ve Spojených státech anebo v jiných zemích.    Kontaktujte nás