loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Průzkum o zálohování v českých podnicích

Acronis: české podniky se o svá data obávají hlavně v důsledku selhání techniky a neopatrnosti uživatelů

 Poroste poptávka po zálohovacích řešeních s integrovanou ochranou proti ransomwaru

 Praha, 22. února 2017Acronis, celosvětový lídr v řešeních ochrany dat nové generace, představil výsledky svého lokálního průzkumu v oblasti zálohování, který provedl letos v lednu a únoru mezi českými prodejními partnery. Z průzkumu vyplývá, že v souvislosti se ztrátou důležitých podnikových dat se 83 % českých společností a organizací nejvíce obává selhání své techniky.  Nejčastěji potřebují zálohovat fyzické servery, ale rychle narůstá podíl zálohování virtualizované infrastruktury.

Klíčová zjištění z lokálního průzkumu:

  • České firmy a organizace se v souvislosti se ztrátou podnikových dat obávají selhání či poškození své techniky (83 %), neopatrnosti uživatelů (78 %) a malwarových a ransomwarových útoků (61 %);
  • Nejčastěji firmy řeší zálohování fyzických serverů (72 %), stanic (51 %), virtualizace VMware (49 %) a virtualizace Hyper-V  (44 %);
  • V současné době preferuje lokální zálohovací řešení 88 % firemních zákazníků, 12 % upřednostňuje cloud;
  • Jako nejrizikovější trendy letošního roku vnímají především hrozby ransomwaru (77 %) a sociálních sítí (39 %);

 

„Jen v roce 2016 byl ransomware způsobil škody v hodnotě 1 miliardy dolarů a stal se v současnosti bezpochyby hrozbou číslo jedna,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení Acronis na českém a slovenském trhu. „Protože jsou útoky stále sofistikovanější a napadají nejen standardní firemní data, ale také jejich zálohy a samotné zálohovací systémy, bude stále důležitější, aby backup řešení obsahovala aktivní ochranu proti ransomwaru. Po takovýchto řešeních letos poroste poptávka nejvíce.”

Společnost Acronis nabízí nyní na českém trhu Acronis True Image 2017 New Generation, nejprodávanější zálohovací řešení v češtině určené pro domácnosti a kanceláře, které v sobě obsahuje integrovanou ochranu proti ransomwaru. Pro firmy a organizace nabízí řešení Acronis Backup a Acronis Backup Advanced pro lokální a cloudové zálohování pracovních stanic, serverů a virtuálních strojů, jež tuto ochranu bude integrovat v první polovině letošního roku. Více na www.acronis.cz.

     Kontaktujte nás