loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Průzkum Acronis: rizika nekontrolovaného sdílení dat

Průzkum Acronis: nárůst mobility zvyšuje produktivitu, ale také rizika nekontrolovaného sdílení firemních dat

V oblasti sdílení dat české podniky preferují bezpečnost (63 %) a produktivitu (58 %)  

 Praha, 24. srpna 2016Acronis, celosvětový lídr hybridních cloudových řešení ochrany dat, představil výsledky nedávného průzkumu zaměřeného na oblast sdílení a přístupu k firemním datům, který provedl mezi svými partnery v České republice. Podle tohoto průzkumu má téměř polovina dotázaných organizací (45 %) obavy z nekontrolovaného přístupu k citlivým podnikovým informacím z mobilních zařízení, velmi často soukromých (BYOD), což vede ke zvyšování bezpečnostních rizik. České firmy proto hledají způsoby jak zabezpečit svá data při zachování vysoké produktivity, kterou mobilní zařízení umožňují.

Počet uživatelů chytrých telefonů na celém světě přesáhl podle aktuálních odhadů hranici 2 miliard a již několik let je počet smartphonů vyšší než počet osobních počítačů. To vytváří zcela novou situaci v oblasti sdílení podnikových dokumentů a nutí přemýšlet o posílení bezpečnosti firemních dat. A to zejména za situace, kdy 90 % pracovníků využívá k práci své osobní chytré telefony s často minimálním zabezpečením

Klíčová zjištění průzkumu:

  • České firmy trápí v oblasti sdílení dat hlavně nepřehlednost a roztříštěnost informací (54 %), neexistující bezpečnostní politika pro správu dat (53 %), nekontrolovaný přístup z různých zařízení (45 %) a ukládání dat do externích úložišť typu Dropbox či Google Drive (23%).
  • Při používání BYOD zařízení mají obavy především z krádeže či úniku citlivých dat (73 %) a nakažení malwarem (54 %).
  • Při hledání vhodných řešení pro sdílení dat kladou největší důraz na bezpečnost (63 %), produktivitu pracovníků (58 %) a snadnou administraci řešení (50 %), méně pak na vyhovění regulatorním požadavkům (19 %).

 

„Správně zvolené řešení pro sdílení a firemních dat s podporou jakéhokoliv koncového zařízení poskytuje rychlou návratnost investice díky rychlému přístupu k požadovaným datům a lepšímu rozhodování,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení Acronis na českém a slovenském trhu.  „Avšak současně musí zajišťovat vysokou úroveň zabezpečení klíčových dat. K dosažení úspěchu dnes nelze ani jeden z těchto základních požadavků, tj. bezpečnost a produktivitu, upřednostňovat – oba musejí být v rovnováze.“

Více informací o bezpečném sdílení a přístupu k podnikovým datům lze nalézt na této stránce.    Kontaktujte nás