loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Nedostupný e-shop před Vánoci? To opravdu nechcete!

Podle aktuálního průzkumu agentury Ipsos bude každý třetí Čech letos vánoční dárky nakupovat výhradně z e-shopů. Online obchody se tak mohou těšit na rekordní sezónu, ale bohužel také na zvýšenou pozornost kybernetických vyděračů, kteří budou s pomocí DDoS útoků paralyzovat dostupnost e-shopů. A protože jsou online zákazníci netrpěliví a pokud nedostanou odezvu v řádu sekund, odcházejí ke konkurenčnímu prodejci, mohou nedostupné e-shopy počítat s masivním odlivem nakupujících a jejich provozovatelé se ztrátami v řádu milionů korun.

O tom, že nejde o planou hrozbu, svědčí případ nejmenované obchodní společnosti ze Slovenska, která čelila na jaře tohoto roku masivnímu DDoS útoku. Ten dosahoval řádově jednotek Gbps a zcela paralyzoval webové rozhraní firemního e-shopu. Pochopitelně to byl pro danou společnost citelný problém, neboť přes e-shop realizuje cca 90 % svého obratu. Nepomohl ani správně nastavený firewall, ani základní ochrana na straně providera, neboť masivnost útoku byla taková, že zcela zahltil příchozí internetové linky.

Toto je typický scénář, který může pomoci vyřešit společnost Cloudflare – veškerý provoz je přesměrován přes robustní síť 250 datacenter ve více než 100 zemích světa. Tato síť datacenter funguje jako „pračka“ internetového provozu se schopností absorbovat až 100 Tbps, což je řádově více, než dosud největší zaznamenané útoky.

Pokud tedy nechcete před Vánoci posílat své zákazníky ke konkurenci, podívejte se na https://www.zebra.cz/cloudflare/

     Kontaktujte nás