loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA-PETROVICE

O zákazníkovi

Městská část Praha – Petrovice je jednou z 57 městských částí Prahy, která poskytuje veřejné služby pro cca 6 000 obyvatel. Organizační struktura městské části zahrnuje zastupitelstvo, radu městské části, kancelář starostky, úřad městské části a knihovnu s infocentrem. Pracovníci úřadu zajišťují podporu pro orgány samosprávy a výkon státní správy v rozsahu, který MČ svěřuje Statut hl.m. Prahy, zejména v oblasti evidence obyvatel nebo legalizace a vidimace. MČ je rovněž kontaktním místem veřejné správy (CzechPOINT), které poskytuje občanům řadu služeb. Další informace jsou dostupné na stránce http://www.prahapetrovice.cz/.

Výzvy

Městská část potřebovala inovovat svůj systém elektronické pošty – stávající softwarové řešení v MČ Praha-Petrovice, které vycházelo z již nepodporovaného konkurenčního produktu, bylo třeba v krátké době nahradit zejména kvůli problematickému zálohování a nedostatečné funkčnosti antispamovému a antivirovému řešení. Toto řešení nejen nedostatečně chránilo uživatele, ale také značně vytěžovalo hardware, čímž zpomalovalo práci zaměstnanců.

Řešení

Městský úřad proto oslovil společnost Gaia Connections, která je partnerem GFI Software v České republice a která následně dodala poštovní server Kerio Connect. Nasazení řešení si Městská část realizovala vlastními silami a k jeho uvedení do provozu došlo v červenci 2018. V současné době běží na novém hardwaru, přičemž v organizaci jej využívá 15 uživatelů. Správa a provoz řešení je plně v režii interního personálu.
Kerio Connect je software pro messaging a spolupráci, které vyhovuje potřebám malých a středních organizací a nabízí širokou škálu vlastností. Poskytuje jak řešení poštovního serveru, tak vlastního poštovního klienta. Navíc umožňuje uživatelům používat další oblíbené e-mailové klienty a poskytuje snadný přístup k poště i přes intuitivní webové rozhraní.

Přínosy

Hlavní výhodou zvoleného řešení Kerio Connect je snadná migrace ze stávajícího řešení na nový hardware, podpora nejnovějších klientských zařízení, snadná administrace a výborná ochrana proti spamu a virům. Uživatelé mohou přistupovat bezpečně na svůj účet z libovolného zařízení (PC, tablet, chytrý telefon) a platformy včetně Windows, Android a iOS.
Správa řešení probíhá přes přehledné grafické rozhraní (webovou stránku) z jakéhokoliv moderního prohlížeče. Rozhraní je velmi intuitivní a konfigurace se obejde i bez podrobného studia rozsáhlé dokumentace. Server je navíc velice stabilní a prakticky nedochází k výpadkům služeb. V případě jakýchkoliv potíží je pak k dispozici podrobný log, který umožňuje snadno identifikovat vzniklý problém. Užitečnou pomůckou při správě jsou i statistiky.
„Vzhledem ke stávající situaci v oblasti kybernetické bezpečnosti a rostoucím požadavkům na ochranu citlivých údajů jsme potřebovali zvýšit úroveň zabezpečení a zároveň modernizovat hardwarovou infrastrukturu. Na základě průzkumu trhu a porovnání dostupných řešení pro organizace našeho charakteru jsme pořídili prostřednictvím dodavatele Gaia Connections řešení Kerio Connect, které nám zajistilo bezproblémový provoz, vyšší uživatelský komfort a možnost vyšší mobility pro pracovníky úřadu.“

JUDr. Olga Hromasová, starostka MČ Praha-Petrovice

O společnosti Gaia Connections

Společnost Gaia Connections je na trhu nepřetržitě od roku 1990, zaměřuje se na komplexní správu IT včetně dodávek hardwaru a softwaru převážně stálým smluvním zákazníkům. Klade důraz na individuální přístup, prioritou je také zabezpečení a ochrana dat.

Případová studie v PDF ke stažení zde    Kontaktujte nás