loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Jak proti skrytým nákladům na zálohovací řešení

Skryté náklady na zálohování: integrovaná hardwarová zařízení

Všichni známe koncept skrytých nákladů. Pracujete s dodavatelem či výrobcem a zdá se, že jejich cena je zcela v souladu s vaším rozpočtem a všechno jde jako po másle.

Nasadíte systém a ten ze začátku funguje dobře. Pak přijdete na nejrůznější omezení a na jejich překonání musíte vynaložit více prostředků, než jste původně zamýšleli. Celkové náklady na vlastnictví (TCO) najednou vyskočí na zcela jinou částku.

Co se stalo? Přehlédli jste skryté poplatky, limity řešení, licenční náklady či licenční model, který jste nevzali v úvahu.  A seznam zdaleka nekončí.

Integrovaná hardwarová zařízení – příliš dobré na to, aby to byla pravda?

Využívání specifického hardwarového systému je jednou z nejrychlejších cest implementace zálohovacího či dokonce vícevrstvého řešení ochrany dat ve vaší organizaci. Dostanete hardware, software a někdy i služby v jednom hezky zabaleném balíčku.

Instalace je jednoduchá, konfigurace intuitivní a najednou vaše zálohování funguje. Hotovo! Nebo ne? Slyšeli jste někdy rčení „je to příliš dobré na to, aby to byla pravda“?

V případě zálohovacích zařízení se bohužel toto rčení vyskytuje dost frekventovaně – a hlavní slabinou je škálovatelnost.

Vaše IT infrastruktura a s ním i podnikání je dynamické. Váš podnik roste, objemy dat se zvyšují a IT infrastruktura expanduje. Softwarovou část zálohovacího řešení  lze rozšířit snadno, ale s hardwarem je to horší. Budete limitování existující kapacitou – ať již to bude původní 1 TB či 10 TB. Takže jaké jsou možnosti?

Můžete své zařízení upgradovat, což významně zvýší náklady (2x a více) a bude potřeba čas na migraci, překonfigurování a řízení projektu.

Nebo můžete implementovat další zařízení, které také zvýší náklady (opět 2x a více) a bude opět vyžadovat čas na migraci, novou konfiguraci a řízení – navíc zvýší komplexnost vaší infrastruktury. Váš IT tým se bude nyní muset starat o dvě zařízení místo jednoho, přičemž úplně či částečně ztratí možnost centrální správy.

Zatímco budete unešeni jednoduchostí, s jakou můžete zálohovat prostřednictvím integrovaných zařízení, zapomenete na škálovatelnost a flexibilitu, což vás v delším časovém horizontu bude stát více. Moderní  zálohovací software můžete snadno škálovat a nastavit na míru dynamicky se rozvíjejícímu byznysu, včetně možnosti rozšíření na jednoduché zálohovací úložiště jako např. NAS.

Pokud byste chtěli vědět více o tom, jak se vyhnout pasti omezených zálohovacích kapacit, zjistěte si více o Acronis Backup Advanced. Nemá žádná kapacitní omezení a dovoluje využívat jakýkoliv nový či existující disk nebo páskové médium v jakékoliv kapacitě a kombinaci. Řešení navíc nabízí deduplikaci.

Eliminujte hrozby omezených kapacit a začněte pracovat s jednoduše ovladatelným, uceleným a dostupným řešením. Navštivte Acronis pro více detailů nebo si rovnou stáhněte trial verzi.

     Kontaktujte nás