Jak a proč začít s Acronis Disaster Recovery Cloud

Mark Jameson, Acronis

Acronis oznámil dostupnost služby Acronis Disaster Recovery Cloud umožňující našim partnerským poskytovatelům služeb nabízet svým klientům služby obnovy po havárii (disaster recovery). Pokud již Acronis Backup Cloud používáte, ptáte se, proč byste měli začít používat i Acronis Disaster Recovery Cloud, a případně jak to udělat – rád vám vaše otázky pomohu zodpovědět.

Proč bych měl používat Acronis Disaster Recovery Cloud?

Náš svět je čím dál závislejší na exponenciálně se zvětšujícím objemu dat. A pokud vy nad disaster recovery nepřemýšlíte, vaši klienti ano! Proč byste tedy měli využívat Acronis Disaster Recovery Cloud a poskytnout tak svým klientům disaster recovery jako službu (DRaaS)?

 • Rapidně rostoucí trh – Podle MarketsandMarkets se trh s DRaaS zvětší z1,7mld $ v roce 2016 na 12,5mld $ v roce 2022. Takovýto růst už se netýká jenom korporací; i stále více středně velkých a malých firem zvažuje nasazení disaster recovery řešení na bázi cloudu.
 • Je to jednoduché – Acronis Disaster Recovery Cloud lze nasadit s pomocí stejné, jednoduše ovladatelné konzole, kterou už využíváte pro Acronis Backup Cloud. Přidané funkce disaster recovery se ovládají podobně jako ty v Acronis Backup Cloud!
 • Je to rychlé – Nemusíte čekat na vytvoření infrastruktury pro poskytování služeb disaster recovery. Vy a vaši klienti můžete přidat tuto službu k jakémukoli zálohovanému serveru nebo virtuálnímu stroji během pár
 • Retence klientů – Acronis Disaster Recovery Cloud je vybudovaný na stejném základě, jako světově nejrychlejší a nejpřívětivější zálohovací řešení. Acronis Disaster Recovery Cloud je jenom jednou z rodiny Acronis Data Cloud služeb, které můžete nabídnout svým klientům a poskytnout jim tak kompletní balík ochrany dat. Čím více služeb od vás využívají, tím méně pravděpodobný je jejich odchod k jinému poskytovateli.
 • Příjmy a marže – Při poskytování disaster recovery služeb můžete začít s nulovými kapitálovými výdaji. Jednoduchý, průběžný systém plateb vám umožní stavět na Acronis Backup Cloud a inkrementálně navyšovat své příjmy a marže.

Víme už tedy „proč“, pojďme si nyní říci „jak“.

Jak začít s Acronis Disaster Recovery Cloud

Začít s Acronis Disaster Recovery Cloud je velmi snadné, prostě postupujte podle 8 jednoduchých kroků.

 1. Správný cílový trh: Acronis Disaster Recovery Cloud je navržen k ochraně serverů a virtuálních strojů. Pokud mají vaši klienti službou Acronis Backup Cloud chráněny servery nebo virtuální stroje, jsou dobrými kandidáty pro nasazení Acronis Disaster Recovery Cloud. Disaster recovery můžete rozšířit u všech svých klientů na všech jejich strojích anebo začít jenom s jedním strojem u jednoho klienta. Kontrola nad tím, jak roste vaše podnikání, je ve vašich rukou!
 2. Právní podmínky: Acronis Disaster Recovery Cloud přináší nové podmínky používání, které je nutné doplnit do vaší smlouvy. Pokud jste nové podmínky používání Acronis Disaster Recovery Cloud ještě nedostali, kontaktujte prosím svého Acronis nebo Cloud distributora. Po dokončení tohoto kroku vám budou funkce Acronis Disaster Recovery Cloud zpřístupněny a budete je tak moci začít používat.
 3. Přečtěte si uživatelskou příručku: V online uživatelské příručce pro Acronis Backup Cloud přibyla sekce disaster recovery. Doporučujeme do těchto nových kapitol nahlédnout, abyste se o disaster recovery funkcích, které jsou vám nyní k dispozici, dozvěděli více.
 4. Nainstalujte VPN agenta: Nyní jste připraveni začít nové funkce Acronis Disaster Recovery Cloud používat. Prvním krokem je stažení a spuštění jednoduše použitelného VPN agenta, který je dostupný ve VMware i Hyper-V verzi.

Tento proces by vám měl zabrat okolo 15 minut, je však potřeba jej provést pouze jednou. Zatímco jsou vaše data do cloudu přesouvány už přes existující Acronis Backup Cloud replikaci, dovolí vám toto VPN spojení rozšířit produkční prostředí do Acronis cloudu, čímž umožní snadný failover, snadný přístup k serveru a automatické zjišťování vlastností vaší produkční IP sítě.

 1. Přidejte disaster recovery k serverům a virtuálním strojům: Přidat disaster recovery ke strojům, které jsou zálohovány s Acronis Backup Cloud, trvá jenom pár sekund. Vše, co musíte udělat, je vybrat odpovídající stroj, vybrat jednu z osmi standardních konfigurací, potvrdit automaticky zjištěné produkční a testovací IP adresy, potvrdit několik dalších volitelných funkcí, včetně volitelného informačního popisku, a kliknout na hotovo.

 1. Zřiďte si nepřetržitě dostupné servery: Pro ty, kteří do Acronis cloudu potřebují umístit server, aby pokryli potřeby Exchange DAG, SQL Mirror, virtuálních spotřebičů atp. je zřízení nepřetržitě dostupných serverů jednoduché – podobně jako přidání disaster recovery ke strojům zálohovaným prostřednictvím Acronis Backup Cloud.

 1. Začněte zálohovat i vaše stroje v cloudu: Nejenže můžete stroje v Acronis cloudu spouštět, ale můžete je zde také zálohovat. Ať už jde o stroj, který vznikl ze zálohy anebo se jedná o nepřetržitě dostupný server, každý stroj běžící v Acronis cloudu je do Acronis cloudu zároveň zálohován.

 1. Failover a testování: Nyní jste schopni přímo v cloudu Acronis obnovit stroj po havárii jako virtuální počítač nebo jej obnovit pouze v rámci testování. Jen několik kliknutí myší a za pár minut vaše stroje běží v Acronis cloudu!

Další zdroje, které vám mohou pomoci

Doufám, že jsem vám pomohl pochopit důvody a způsob práce s Acronis Disaster Recovery Cloud. Naše pomoc tímto ale nekončí, Acronis totiž vždy pomáhá svým partnerům rozvíjet jejich podnikání. Pokud se o službě Acronis Disaster Recovery Cloud chcete dozvědět více, doporučím začít u některého z následujících zdrojů:

Těšte se na další příspěvky o Acronis Disaster Recovery Cloud a o rozvoji podnikání s disaster recovery řešením. Pokud se dalšího příspěvku nemůžete dočkat, můžete mi napsat na [email protected] (v angličtině).

Jako viceprezident a generální manažer oddělení Disaster Recovery Services se Mark Jameson zaměřuje na pomoc partnerům a klientům po celém světě při růstu a ochraně jejich podnikání pomocí Acronis řešení. Za zkušenostmi, které si Mark vybudoval na trhu IT a disaster recovery, stojí přes 30 let spolupráce se společnostmi jako jsou nScaled, SunGard Availability Services, Unisys a IBM.

Štítky:
post

Mohlo by vás dále zajímat

20.02.2024
Nejvíce dotázaných spatřuje možnou pomoc umělé inteligence pro skenování zranitelností   PRAHA, 20. února 2024 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že podle jejího dotazování provedeného mezi českými a ...
13.02.2024
Průzkum provedený ve spolupráci s analytickou společností Canalys nabízí detailní pohled na některé z největších budoucích MSP trendů   PRAHA, 12. února 2024 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, představ ...
08.02.2024
Možnosti osobního rozvoje snižují pravděpodobnost odchodu z firmy u více než 90 % pracovníků PRAHA, 8. února 2024 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, oznámil rozšíření Acronis MSP Academy, jejímž cílem je umožnit poskytovate ...
02.02.2024
Akciová společnost UNIKOM Kutná Hora je podnikem působícím v oblasti středočeského kraje. Společnost má široký rozsah činností z oblasti výroby, prodeje a služeb. K jejím hlavní činnostem patří prodej automobilů pro značky KIA, Citroen, Škoda a MG, d ...
30.01.2024
Firma využívá platformu Acronis Cyber Protect Cloud ke komplexní ochraně dat a IT bezpečnosti PRAHA, 30. ledna 2024 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, oznámil, že česká společnost UNIKOM nasadila cloudové řešení Advanced Se ...
29.01.2024
Jednoduchost a uživatelská přívětivost řešení umožňuje snadné pochopení administrace firemních sítí PRAHA, 29. ledna 2024 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že Střední ško ...
25.01.2024
Jako komplexně řešený trénink ve virtuální realitě pomáhá projekt Company (Un)Hacked, zvyšovat povědomí o kybernetické bezpečnosti a ochraně dat mezi zaměstnanci  Praha, 25. ledna 2024 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor s přidanou hodnotou (VAD) ...
24.01.2024
Nový nástroj nabízí firmám všech velikostí ochranu v podobě pokročilého zabezpečení na úrovni velkých společností a korporací PRAHA, 24. ledna 2024 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, představuje N-able ...
22.01.2024
Integrace ochrany koncových bodů se s pokročilými bezpečnostními nástroji umožní čelit útokům využívajícím umělou inteligenci (AI) PRAHA, 22. ledna 2024 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, oznámil nativní integraci řešení pr ...
11.01.2024
Zákazníci se spoléhají spíše na interní IT týmy, ale stále více z nich se zajímá o externí MSP služby PRAHA, 11. ledna 2024 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že podle jejího dotazování provedeného ...