Jak a proč začít s Acronis Disaster Recovery Cloud

Mark Jameson, Acronis

Acronis oznámil dostupnost služby Acronis Disaster Recovery Cloud umožňující našim partnerským poskytovatelům služeb nabízet svým klientům služby obnovy po havárii (disaster recovery). Pokud již Acronis Backup Cloud používáte, ptáte se, proč byste měli začít používat i Acronis Disaster Recovery Cloud, a případně jak to udělat – rád vám vaše otázky pomohu zodpovědět.

Proč bych měl používat Acronis Disaster Recovery Cloud?

Náš svět je čím dál závislejší na exponenciálně se zvětšujícím objemu dat. A pokud vy nad disaster recovery nepřemýšlíte, vaši klienti ano! Proč byste tedy měli využívat Acronis Disaster Recovery Cloud a poskytnout tak svým klientům disaster recovery jako službu (DRaaS)?

 • Rapidně rostoucí trh – Podle MarketsandMarkets se trh s DRaaS zvětší z1,7mld $ v roce 2016 na 12,5mld $ v roce 2022. Takovýto růst už se netýká jenom korporací; i stále více středně velkých a malých firem zvažuje nasazení disaster recovery řešení na bázi cloudu.
 • Je to jednoduché – Acronis Disaster Recovery Cloud lze nasadit s pomocí stejné, jednoduše ovladatelné konzole, kterou už využíváte pro Acronis Backup Cloud. Přidané funkce disaster recovery se ovládají podobně jako ty v Acronis Backup Cloud!
 • Je to rychlé – Nemusíte čekat na vytvoření infrastruktury pro poskytování služeb disaster recovery. Vy a vaši klienti můžete přidat tuto službu k jakémukoli zálohovanému serveru nebo virtuálnímu stroji během pár
 • Retence klientů – Acronis Disaster Recovery Cloud je vybudovaný na stejném základě, jako světově nejrychlejší a nejpřívětivější zálohovací řešení. Acronis Disaster Recovery Cloud je jenom jednou z rodiny Acronis Data Cloud služeb, které můžete nabídnout svým klientům a poskytnout jim tak kompletní balík ochrany dat. Čím více služeb od vás využívají, tím méně pravděpodobný je jejich odchod k jinému poskytovateli.
 • Příjmy a marže – Při poskytování disaster recovery služeb můžete začít s nulovými kapitálovými výdaji. Jednoduchý, průběžný systém plateb vám umožní stavět na Acronis Backup Cloud a inkrementálně navyšovat své příjmy a marže.

Víme už tedy „proč“, pojďme si nyní říci „jak“.

Jak začít s Acronis Disaster Recovery Cloud

Začít s Acronis Disaster Recovery Cloud je velmi snadné, prostě postupujte podle 8 jednoduchých kroků.

 1. Správný cílový trh: Acronis Disaster Recovery Cloud je navržen k ochraně serverů a virtuálních strojů. Pokud mají vaši klienti službou Acronis Backup Cloud chráněny servery nebo virtuální stroje, jsou dobrými kandidáty pro nasazení Acronis Disaster Recovery Cloud. Disaster recovery můžete rozšířit u všech svých klientů na všech jejich strojích anebo začít jenom s jedním strojem u jednoho klienta. Kontrola nad tím, jak roste vaše podnikání, je ve vašich rukou!
 2. Právní podmínky: Acronis Disaster Recovery Cloud přináší nové podmínky používání, které je nutné doplnit do vaší smlouvy. Pokud jste nové podmínky používání Acronis Disaster Recovery Cloud ještě nedostali, kontaktujte prosím svého Acronis nebo Cloud distributora. Po dokončení tohoto kroku vám budou funkce Acronis Disaster Recovery Cloud zpřístupněny a budete je tak moci začít používat.
 3. Přečtěte si uživatelskou příručku: V online uživatelské příručce pro Acronis Backup Cloud přibyla sekce disaster recovery. Doporučujeme do těchto nových kapitol nahlédnout, abyste se o disaster recovery funkcích, které jsou vám nyní k dispozici, dozvěděli více.
 4. Nainstalujte VPN agenta: Nyní jste připraveni začít nové funkce Acronis Disaster Recovery Cloud používat. Prvním krokem je stažení a spuštění jednoduše použitelného VPN agenta, který je dostupný ve VMware i Hyper-V verzi.

Tento proces by vám měl zabrat okolo 15 minut, je však potřeba jej provést pouze jednou. Zatímco jsou vaše data do cloudu přesouvány už přes existující Acronis Backup Cloud replikaci, dovolí vám toto VPN spojení rozšířit produkční prostředí do Acronis cloudu, čímž umožní snadný failover, snadný přístup k serveru a automatické zjišťování vlastností vaší produkční IP sítě.

 1. Přidejte disaster recovery k serverům a virtuálním strojům: Přidat disaster recovery ke strojům, které jsou zálohovány s Acronis Backup Cloud, trvá jenom pár sekund. Vše, co musíte udělat, je vybrat odpovídající stroj, vybrat jednu z osmi standardních konfigurací, potvrdit automaticky zjištěné produkční a testovací IP adresy, potvrdit několik dalších volitelných funkcí, včetně volitelného informačního popisku, a kliknout na hotovo.

 1. Zřiďte si nepřetržitě dostupné servery: Pro ty, kteří do Acronis cloudu potřebují umístit server, aby pokryli potřeby Exchange DAG, SQL Mirror, virtuálních spotřebičů atp. je zřízení nepřetržitě dostupných serverů jednoduché – podobně jako přidání disaster recovery ke strojům zálohovaným prostřednictvím Acronis Backup Cloud.

 1. Začněte zálohovat i vaše stroje v cloudu: Nejenže můžete stroje v Acronis cloudu spouštět, ale můžete je zde také zálohovat. Ať už jde o stroj, který vznikl ze zálohy anebo se jedná o nepřetržitě dostupný server, každý stroj běžící v Acronis cloudu je do Acronis cloudu zároveň zálohován.

 1. Failover a testování: Nyní jste schopni přímo v cloudu Acronis obnovit stroj po havárii jako virtuální počítač nebo jej obnovit pouze v rámci testování. Jen několik kliknutí myší a za pár minut vaše stroje běží v Acronis cloudu!

Další zdroje, které vám mohou pomoci

Doufám, že jsem vám pomohl pochopit důvody a způsob práce s Acronis Disaster Recovery Cloud. Naše pomoc tímto ale nekončí, Acronis totiž vždy pomáhá svým partnerům rozvíjet jejich podnikání. Pokud se o službě Acronis Disaster Recovery Cloud chcete dozvědět více, doporučím začít u některého z následujících zdrojů:

Těšte se na další příspěvky o Acronis Disaster Recovery Cloud a o rozvoji podnikání s disaster recovery řešením. Pokud se dalšího příspěvku nemůžete dočkat, můžete mi napsat na [email protected] (v angličtině).

Jako viceprezident a generální manažer oddělení Disaster Recovery Services se Mark Jameson zaměřuje na pomoc partnerům a klientům po celém světě při růstu a ochraně jejich podnikání pomocí Acronis řešení. Za zkušenostmi, které si Mark vybudoval na trhu IT a disaster recovery, stojí přes 30 let spolupráce se společnostmi jako jsou nScaled, SunGard Availability Services, Unisys a IBM.

Štítky:
post

Mohlo by vás dále zajímat

24.06.2024
Podle GFI Software je nejefektivnější obranou posílení ochrany firemní elektronické pošty   PRAHA, 24. června 2024 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že podle jejího dotazování provedeného mezi český ...
20.06.2024
Klíčovou schopností IT administrátorů jsou obecné dovednosti při řešení problémů  PRAHA, 20. června 2024 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, uvedla, že v rámci jejího dotazování téměř polovina jejích pr ...
12.06.2024
Acronis XDR přináší kompletní, nativně integrovaný a vysoce efektivní nástroj kybernetické bezpečnosti ušitý na míru MSP poskytovatelům PRAHA, 12. června 2024 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představuje Acronis XDR, nejn ...
10.06.2024
ZEBRA dále rozšiřuje produktové portfolio, když letos přidala do své distribuce dvě nové značky Praha, 10. června 2024 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor s přidanou hodnotou (VAD) v segmentu kybernetické ochrany, ocenila na svém každoročním setk ...
30.05.2024
České firmy nicméně nemají vypracovaný detailní plán pro reakci na kybernetické incidenty PRAHA, 30. května 2024 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představil výsledky dotazování mezi svými českými a slovenskými IT partnery ...
28.05.2024
IT pracovníci čelí stále většímu rozptylování vedoucí k chybám a potenciálním finančním ztrátám  PRAHA, 28. května 2024 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že komplikovanější IT infrastruktura a slož ...
27.05.2024
Multi-tenantní řešení podporuje nasazení cloudu v SMB segmentu díky rozšířeným možnostem efektivnější správy Windows 365. PRAHA, 22. května 2024 – Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, představuje produkt N- ...
16.05.2024
Podle GFI Software má technické zabezpečení přístupu smysl hlavně v kombinaci s anti-phishingovými nástroji a školením uživatelů o metodách sociálního inženýrství PRAHA, 16. května 2024 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podni ...
13.05.2024
S nejnovější funkčností Acronis mohou MSP partneři odlišit své služby nabídkou bezkonkurenční kontinuity provozu svých klientů s minimálními investicemi do zdrojů PRAHA, 13. května 2024 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, o ...
24.04.2024
Komponenta CoPilot bude brzy dostupná v řešeních MailEssentials, Kerio Control, ClearView a LanGuard PRAHA, 24. dubna 2024 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, ohlásila integraci CoPilot, komponenty postavené ...