loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

GFI Software: nejúčinnější ochranou proti škodlivým e-mailům jsou antiviry na poštovním serveru

GFI Software: nejúčinnější ochranou proti škodlivým e-mailům jsou antiviry na poštovním serveru

 Pro většinu SMB firem zůstává obrana proti e-mailovým útokům nejdůležitější částí zabezpečení

PRAHA, 27. dubna 2023 – Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že podle jejího dotazování provedeného mezi partnery v ČR a na Slovensku je pro SMB firmy největší hrozbou phishing. Ze všech nástrojů jsou podle 56 % respondentů nejefektivnějším nástrojem ochrany proti škodlivým e-mailům antiviry na poštovním serveru.  Průzkum byl proveden v dubnu 2023 mezi prodejci společnosti ZEBRA SYSTEMS, výhradního distributora řešení GFI Software v ČR, na Slovensku a v jihovýchodní Evropě.

Elektronická pošta je IT infrastrukturou, která je dlouhodobě nejvyužívanějším vektorem kybernetických útoků. Ve světle stále nebezpečnějších phishingových útoků proto patří ochrana proti škodlivým e-mailům k nejdůležitějším částem firemní kybernetické bezpečnosti. Vedle tradičních antivirových a antispamových nástrojů se zákazníci stále častěji obracejí na ucelená řešení pro filtrování pošty či komplexní EDR platformy.

K nejzajímavějším statistikám průzkumu patří:

  • 83 % respondentů uvedlo, že k nejdůležitějšímu zabezpečení IT infrastruktury patří ochrana elektronické pošty, 76 % ochrana koncových bodů, 44 % zabezpečení hesel a 39 % eliminace zranitelností.
  • Hlavní hrozbu v rámci elektronické pošty představují phishingové e-maily (79 % dotázaných), spamy (67 %), podvržené adresy (49 %) a emaily se škodlivými URL odkazy (33 %).
  • Phishing představuje také absolutní hrozbu mezi všemi ostatními útoky (74 % respondentů), následované ransomwarem (40 %), zneužitím softwarových zranitelností (35 %) a zneužitím přístupových údajů (33 %).
  • Nejúčinnější ochranou před e-mailovými útoky jsou antiviry na poštovním serveru (56 %), antispam (44 %), komplexní EDR (41 %) a antiviry na koncových stanicích (34 %).

 

„Ze zkušeností našich zákazníků víme, že čím více vrstev se postaví útočníkům do cesty, tím nižší je riziko napadení,“ řekla Marie Baranová, sales manažer pro řešení GFI Software v České republice a na Slovensku ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „V případě e-mailových hrozeb je nezbytná kombinace antivirových, antispamových a anti-phishingových filtrů společně s blokováním podvržených mailů, detekcí falešných odesilatelů, blokování specifických IP adres a dalších technik.“

Řešení GFI MailEssentials nabízí v rámci uceleného balíčku pro zabezpečení e-mailů 14 antispamových filtrů, 3 antivirová jádra a nástroje pro skenování malwaru. Řešení nasazené na poštovních serverech včetně Microsoft Exchange či Kerio Connect dokáže odfiltrovat nevyžádanou poštu dříve, než se dostane do e-mailových schránek, a šetří tak místo na serveru, šetří čas a eliminuje riziko napadení způsobené chybou uživatele.    Kontaktujte nás