loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

27. 6. 2018

Chráníme data 15 let

Jednou z velkých životních radostí je možnost slavit speciální příležitosti s přáteli a s rodinou. Acronis měl nedávno tu čest, rozpoutat první z oslav k příležitosti našeho 15. výročí (TZ) a naše nově rozšířená budova firemního ředitelství ve švýcarském Schaffhausenu nám při tom umožnila obklopit se partnery a zákazníky a bohatě naše významné hosty, včetně týmu Renault e.dams z Formula E, pohostit.

Ne všechny společnosti se na trhu udrží 15 let, natož, aby byly celou dobu na jeho špici — s radostí si proto pár chvil k oslavě společných úspěchů vyhradíme.

 

Vše začalo v Singapuru

Společnost Acronis byla založena v Singapuru v roce 2003, o pět let později jsme se usadili také ve Švýcarsku. Od té doby se Acronis rozrostl v globálního leadera v kyber zabezpečení, který dodává backup, recovery, hybridní cloud storage a nejvyvinutější řešení ochrany dat podnikům a domácím uživatelům z celého světa.

„Od uvedení svého prvního produktu v roce 2003 se zaměřujeme na to, aby ochrana dat byla snadná, spolehlivá, efektivní, bezpečná a všem dostupná. Dnes slavíme 15 let, jež byly naplněna inovacemi, tvorbou nejlepších řešení na trhu a poskytováním výjimečné kybernetické ochrany milionům uživatelů po celém světě,“ řekl spoluzakladatel a CEO Acronisu Serguei Beloussov.

O historii společnosti Acronis se dozvíte více na stránce spuštěné přesně pro tento účel, zde.

 

Vize do budoucnosti

Krom oslavy minulých úspěchů nabídl galavečer v Schaffhausenu také oznámení nového, vzrušujícího projektu.

Singularity City je novou iniciativou Acronis navrženou k vybudování univerzity, výzkumného střediska a technologického parku za účelem podporování průmyslového výzkumu a počítačové vědy. Univerzita se bude zaměřovat na umělou inteligenci, kvantovou výpočetní techniku a blockchain, a technologický park poslouží k inkubaci startupů.

 

Vznik nadace

Oslava ve Švýcarsku byla pro Acronis dobrou příležitostí také k detailnějšímu představení nedávno oznámené nadace Acronis Foundation (TZ). Jako nezisková organizace bude podporovat projekty s cílem navýšení vzdělání a předávání a ochrany vědomostí po celém světě.

Beloussov vysvětlil, že misí nadace je přímo odkazovat na založení společnosti: „Acronis je založen na optimistickém principu, že znalosti dělají svět lepším. Znalosti jsou data a ochranou dat Acronis zároveň chrání znalosti.“

Prvním projektem nadace je Acronis Schools Initiative, který připomíná 15. výročí společnosti financováním stavby 15 nových škol v následujících třech letech ve strádajících komunitách z celého světa.

Další programy, které nadace podporuje, zahrnují IT vzdělávání vězňů v Singapuru za účelem omezení recidivity, vzdělávací programy v komunitách, kde společnost provozuje výzkumná a vývojová střediska, a univerzitní programy v oborech vědy a techniky.

 

Návrat do Singapuru

Švýcarský galavečer byl první, oslavy výročí ale budou pokračovat i po zbytek celého roku. Jednou z dalších chystaných událostí je oslava v mezinárodním ředitelství Acronis v Singapuru v září.

Singapurský dýchánek se bude konat ve stejné době jako Singapore Fomula 1 Grand Prix. K oslavě se tak připojí i naši partneři z Williams-Martini Formula 1 Racing a společně budeme moci diskutovat nad tím, jak umělá inteligence a Big Data mění svět motorsportu. Hosté budou mít šanci na místě potkat jezdce Formule 1, IT inženýry, R&D výzkumníky i vedoucí pracovníky Acronis — a všichni se na Vás budou těšit.

 

Zpracováno z anglických zdrojů Acronis.    Kontaktujte nás