loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

CENTRUM PARAPLE, O.P.S.

O zákazníkovi

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost, která pomáhá vozíčkářům s poškozením míchy a jejich rodinám hledat cestu dál. Po úrazu nebo onemocnění, které poškodilo míchu, po pobytu v nemocnici a pobytu v rehabilitačním centru představuje Centrum Paraple odrazový můstek do života, jak fyzického, tak především psychického. A nejen to, Centrum slouží i jako možnost načerpat nové síly, zkušenosti či poradit s novou životní situací.

Výzvy

Odhaduje se, že v České republice je 8 000 až 9 000 vozíčkářů, přičemž ročně je Centrum Paraple v pražských Malešicích schopné pomoci zhruba 1 400 lidem s pohybovým postižením. Primárně je centrum zaměřeno na přímou osobní pomoc prostřednictvím třítýdenních pobytů, ale dokáže také poskytovat pomoc na dálku, např. po telefonu. Hlavním cílem pracovníků v Centru Paraple je odbourat u svých klientů nejrůznější psychické bariéry a posílit samostatnost. V Centru pracuje cca 80 zaměstnanců, z nich většina poskytuje terapii, přímou pomoc a péči včetně osobní asistence, dále oddělení PR a fundraisingu, které pomáhá na činnost centra zajistit zdroje, informovat o jeho službách veřejnost a budoucí možné klienty a jejich blízké, činnost centra podporují také administrativní pracovníci.
Zaměstnanci využívají k zajištění svých pracovních a komunikačních aktivit moderní technologie. Společnost dříve provozovala MS Exchange v rámci SBS Serveru 2003, které nebylo vyhovující a bylo i drahé. Jedním z akutních problémů bylo velké množství spamu, které se muselo řešit externí službou nadřazenou nad Microsoft Exchange. Postupem času také – v souladu s moderními pracovními trendy – začaly některé profese fungovat i z domácích kanceláří, takže nastala nutnost podporovat uživatele s potřebou vzdáleného přístupu do systému Centra přes VPN síť.

Řešení a přínosy

Společnost Gaia Connections, dodavatel IT řešení pro Centrum Paraple, nabídla nejdříve řešení Kerio Connect s lepší ochranou proti spamu, což hmatatelně pomohlo při odbourávání nevyžádané pošty. Uživatelé zároveň začali využívat užitečné groupwarové funkce Connectu včetně například sdílených kalendářů, chatovacích možností apod. Kerio Connect se díky integrovanému antiviru, vestavěnou archivační funkcí a automatickou zálohou ukázalo jako skvělou alternativou konkurenčního Microsoft Exchange. Další výhodou řešení je jeho multiplatformita, kdy může běžet na MS Windows, Linuxu i MacOS, a na počítačových i mobilních zařízeních.
V souvislosti s potřebou zabezpečené VPN sítě doporučila firma Gaia Connections na základě zkušeností u jiných společností instalovat řešení Kerio Control. To umožnilo navíc vytvořit bezpečný Wi-Fi přístup pro hosty odděleného od vnitřní Wi-Fi sítě pro pracovníky a zabezpečení proti webovým útokům, což je důležité s ohledem na citlivá data, které centrum schraňuje a zpřísněným regulačním požadavkům typu GDPR. Řešení dokonale vyhovovalo jak z pohledu uživatelského, tak i z pohledu administrátorského díky přátelskému rozhraní a jednoduchému nastavení řešení Kerio.

Návrat k osvědčenému řešení

V roce 2015 ale došlo v souvislosti se změnami na manažerské úrovni Centra Paraple také ke změně IT strategie a Kerio Control bylo nahrazeno jiným, méně sofistikovaným řešením. To z pohledu bezpečnosti ani funkčnosti nebylo ideální a navíc poklesla úroveň podpory ze strany nového dodatele. Proto bylo po několika letech provozu v polovině roku 2017 rozhodnuto o návratu k původnímu řešení Kerio Control i původnímu dodavateli Gaia Connections. Ukázalo se, že funkcionalita Control je širší a kvalitnější a zároveň umožňuje efektivnější a komfortnější práci administrátorům.
Do budoucna se zvažuje použití Kerio Control Statistics k vyhodnocování stavu ochrany a její následnému vylepšování a určité úvahy jsou vedeny i směrem ke Kerio Cloud, jež by ještě více zefektivnilo správu komunikace a bezpečnosti.
„Pokud se týká řešení Kerio Control, jsme rádi že se vracíme k něčemu, co dobře fungovalo. Ještě důležitější moment ale spatřujeme v tom, že společně s řešením se vrací také jeho dodavatel, Gaia Connections, který pro nás funguje jako důvěryhodný, technicky ostřílený poradce, na kterého se můžeme vždy spolehnout. A také se velmi ceníme přístupu společnosti GFI Software, která nám vyšla vstříc a licence poskytne zdarma zároveň s garancí dostupnosti úrovně podpory a služeb potřebné k údržbě kontinuálního provozu. S Gaia i GFI nikdy nečekáme v řadě, až přijdeme na řadu po lukrativnějších klientech.“

Jan Dolínek, manažer fundraisingu, Centrum Paraple

Případová studie v PDF ke stažení zde    Kontaktujte nás