loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Acronis uvádí iniciativu Blockchain

Acronis uvádí technologickou iniciativu Blockchain umožňující prokazovat pravost dat

Podniky využijí technologii Blockchain k tvorbě řešení pro ochranu dat odolných proti manipulaci

Praha, 25. května 2016Acronis, celosvětový lídr hybridních cloudových řešení ochrany dat, ohlásil strategickou iniciativu pro vývoj aplikací využívajících technologii Blockchain pro ochranu dat. Společnost vytvořila specializovaný vývojový tým, který se soustředí na vytvoření datového úložiště odolného proti manipulaci a řešení pro ověřitelnou synchronizaci a sdílení umožňující s pomocí technologie Blockchain garantovat pravost dat, soukromí a kontrolu. Přelomová technologie Blockchain, která poskytuje záznam digitálních událostí pro zainteresované účastníky a entity, má potenciál vytvořit široké spektrum nových scénářů ochrany dat pro podniky a organizace po celém světě.

Blockchain slibuje obrovský potenciál pro ochranu dat

Dnešní digitální svět obsahuje nesmírné množství materiálu, jehož původnost a vlastnictví je těžké a hlavně nákladné sledovat a dohledávat. Blockchain tento problém dokáže vyřešit poskytnutím globální pravosti a bezpečnosti pro data a transakce jakéhokoliv druhu, čímž redukuje náklady a složitost centralizovaných systémů a přitom poskytuje odolnost proti neoprávněné manipulaci. S technologií Blockchain mohou být data a transakce aktualizovány pouze na základě pravidel dohodnutých mezi účastníky v systému a nově přidaná data nemohou být nikdy smazána.

Acronis aplikuje Blockchain k zajištění ochrany dat proti manipulacím

Společnost Acronis zvolila netradiční přístup k využití technologie Blockchain pro řešení specifických problémů v oblasti ochrany dat tím, že bude vyhledávat a rozvíjet existující specifické uživatelské případy. Data a transakce, jež jsou chráněná před manipulací technologií Blockchain, mohou být využita v těch případech, kde jednotlivci či podniky musejí bez výjimky udržovat integritu původních informací.

Acronis v současné době například rozšiřuje svá řešení pro ukládání dat a sdílení souborů o technologii Blockchain s cílem monitorovat integritu dat a vždy garantovat jejich pravost. Příklady dat, která mohou být s využitím Blockchain chráněna před neoprávněnou manipulací, zahrnují majetkové a zdravotní záznamy, burzovní transfery, důkazní dokumenty pro soudní spisy, policejní videozáznamy či záznamy z bezpečnostních kamer, archivy, které se mohou stát předmětem IT auditů, a „konsorciální“ datová úložiště, kam mohou nejrůznější jednotlivci a entity bezpečně ukládat a sdílet značná množství dat a informací.

Prototypové řešení datové autentizace  Acronis s využitím Blockchain nyní k dispozici

Jako součást ohlášené iniciativy představuje Acronis prototypové řešení, které poskytovatelům služeb a koncovým zákazníkům demonstruje možnosti technologie Blockchain v oblasti ochrany dat. Prototyp například ukazuje, jak může být Blockchain využito k ověření a ochraně dat s časovými razítky a certifikáty pravosti. Zpřístupněním prototypového řešení veřejnosti chce Acronis získat náměty na potenciální uživatelské případy v oblasti ochrany dat, na které lze aplikovat technologii Blockchain s cílem lépe pochopit potřeby a potenciál trhu s řešeními ochrany dat.

Více informací a možnost vyzkoušení prototypového řešení naleznete na této stránce.

„Pokud bude využit její plný potenciál, přinese technologie Blockchain do oblasti ochrany dat takovou úroveň autentizace, soukromí a integrity, která zde ještě nebyla,“ řekl Serguei Beloussov, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis. „Díky využívání reálných aplikací lidé porozumí síle a potenciálu Blockchain pro ochranu dat a my jsme přesvědčeni o tom, že řešení Acronis tento potenciál pomohou uvolnit.“    Kontaktujte nás