loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Acronis True Image 2019: Výsledek patnácti let inovace

Není tomu ani dva týdny, co byl představen nový Acronis True Image 2019. Nejspolehlivější řešení pro osobní zálohování na trhu doznalo ve své výroční verzi, k oslavě patnácti let od vzniku společnosti, několika zásadních vylepšení a uživatelé, kteří již měli šanci řešení vyzkoušet, stejně jako všichni ostatní, snažící se najít způsob, jak držet vlastní data v bezpečí, soukromí, dostupná a autentická, by tak neměli být zklamáni. Spíše naopak. Pojďme se podívat na nové trendy a hrozby v kybersvětě a na to, jak na ně aktuální vydání True Image odpovídá.

Obyčejné zálohování už nestačí

Kyberzločinci stále častěji počítají s alespoň základní úrovní zabezpečení a jejich útoky jsou čím dál víc sofistikovanější. Ransomwary v poslední době krom běžícího systému běžně cílí i na zálohovací soubory, které by před běžným ransomwarovým napadením pomohly k jednoduchému obnovení systému.

Jedním z kroků, jež Acronis True Image 2019 vykonal směrem k dokonalejšímu pokrytí rizika napadení ransomwarem, je rozšíření ochrany našeho oceňovaného anti-ransomwarového řešení na více druhů paměťových zařízení. Už tedy nechrání jen data, soubory a systémy na vašich PC a Mac strojích; nově technologie Acronis Active Protection chrání také data na síťových paměťových zařízeních a zařízeních NAS, které se v domácích sítích těší stále větší oblibě.

Posunujeme limity už 15 let

Od svého založení v roce 2003 v Singapuru je Acronis vedoucím dodavatelem a inovátorem v odvětví zálohování dat. Byli jsme například první společností, která domácím uživatelům nabídla disk imaging v reálném čase. Pokrytí jsme posléze rozšířili o nová zařízení jako mobilní telefony a NAS. Dnes nabízíme jediný osobní zálohovací software, který zajišťuje integritu zálohovaných dat pomocí blockchainové autentizace a který využívá AI k ochraně před navyšujícím se rizikem napadení ransomwarem.

Acronis True Image 2019 je dnes také jediným domácím řešením, které dovoluje vytvářet full image zálohy do lokálního i cloudového úložiště a které umožňuje klonovat běžící disky na Macích i PC – vlastnosti dodávající uživateli větší kontrolu nad ochranou i řízením dat.

Výroční edice 2019 nepřináší pouze nové funkce, ale i navýšení výkonu aplikace. Dobrým příkladem je nový formát pro převádění souborů do cloudu, Archive 3, který zvyšuje spolehlivost a výkon cloudového zálohování na Macích i Windowsech, anebo změny v uživatelském rozhraní, které mají za cíl udělat uživatelskou zkušenost o poznání intuitivnější.

Snadnější už ta obnova systému nebude

Novinkou v Aronis True Image 2019 je také možnost vytvoření obnovovacího nástroje vše-v-jednom na externím harddisku. K obnovení systému tak doslova stačí správně zasunout USB disk do zdířky. Nástroj jsme pojmenovali Acronis Survival Kit a je stejně komplexní a flexibilní, jako švýcarský armádní nůž – obsahuje vše potřebné k obnovení systému, od boot média, přes systémová nastavení, až po vaše zálohy.

Stejně snadné by ale mělo být i samotné zálohování, a tak jsme ještě přidali možnost plánovat zálohování podle události – třeba automaticky po zapojení vybraného USB disku. Proces zálohování se tak rovněž stal jednodušším, a přitom navýšil míru možného uživatelského přizpůsobení.

Stejný princip, navyšování přizpůsobivosti řešení pro uživatele, jsme sledovali i při sestavování našeho nového nástroje pro čištění záloh, který dovoluje uvolňovat místo na disku zcela manuálně, výběrem nepotřebných verzí záloh a odstraněním zbytečných souborů. Vy sami se rozhodujete, které soubory je třeba smazat a které ponechat a pokud nechcete, nemusíte už se přitom spoléhat jen na automatizované procesy.

Vyzkoušejte Acronis True Image 2019

Nových funkcí a větších či menších vylepšení je v Acronis True Image 2019 ještě hodně a nejlepší bude, když si všechny vypsané, i ty nezmiňované, vyzkoušíte na vlastní kůži – po dobu prvních 30 dní to bude zadarmo.    Kontaktujte nás