loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Acronis Cyberthreats Report: phishing byl ve druhém pololetí 2022 zodpovědný již za 76 % všech e-mailových útoků 

Odvětvími nejvíce zasaženými e-mailovými útoky byly stavebnictví, retail a reality, phishing a útoky přes MFA zůstanou mezi největšími hrozbami i v roce 2023

PRAHA, 20. prosince 2022 Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představila svou nejnovější zprávu Acronis Cyberthreats Report, která je postavena na informacích a přehledech získaných v rámci Acronis Cyber Protection Operation Centers sledující trendy kybernetických hrozeb ve druhé polovině roku 2022. Zpráva konstatuje, že rychle roste využívání phishingu a vícefaktorového ověřování (MFA) k vysoce účinným útokům, které způsobují stále větší škody.

Počet napadení způsobených phishingem a škodlivými e-maily se zvýšil o 60 % a uniklé či odcizené přihlašovací údaje, s pomocí kterých útočníci snadno provádějí kybernetické útoky a ransomwarové kampaně, způsobily téměř polovinu všech hlášených útoků v roce 2022.  Ukazuje se, že vedle anti-phishingových technik je extrémně důležitá vícevrstvá kybernetická ochrana – pokud není phishigový pokus ihned neutralizován, malwarový útok mohou zastavit další detekční nástroje.   

„Druhá polovina letošního roku byla pro pracovníky IT bezpečnosti stejně náročná jako vždy – objevovaly se nové hrozby a útočníci se snažili co nejvíce zpeněžit své úsilí,“ řekl Candid Wüest, viceprezident společnsoti Acronis zodpovědný za vývoj řešení kybernetické bezpečnosti. „Organizace musí lépe prioritizovat svá komplexní řešení, pokud chtějí v novém roce minimalizovat hrozby phishingu a dalších útoků. Útočníci neustále vyvíjejí nové metody, přičemž nyní se snaží na obrátit bezpečnostní nástroje proti nám, typicky vícefaktorovou autentizaci, na kterou mnoho společností spoléhá při ochraně svých pracovníků a svého podnikání.“

Nejzajímavější zjištění Acronis Cyberthreats Reportu jsou následující:

 • Mezi červencem a říjnem 2022 se podíl phishingových útoků na celkových e-mailových hrozbách zvýšil o 18 procentních bodů na 76 % (z 58 % v první polovině letošního roku)
 • Podíl spamových mailů se zvýšil, když aktuálně dosáhl 31 % celkového počtu příchozích e-mailů
 • Zeměmi, které zaznamenaly nejvíce e-mailových útoků, jsou Spojené státy (22,1 % všech útoků), Německo (8,8 %) a Brazílie (7,8 %).
 • Nejvíce zasaženými e-mailovými útoky jsou následující odvětví:
  1. Stavebnictví
  2. Retail
  3. Reality
  4. Profesionální služby
  5. Finance

 

Více informací o ochraně e-mailů od Acronis lze získat na tomto odkazu.  Kontaktujte nás