loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

Acronis AnyData

Acronis uvádí technologii ochrany dat nové generace pro virtuální, fyzická i cloudová prostředí

Praha – 25. července 2014 – Společnost Acronis® dnes oznámila dostupnost technologie AnyData pro zákazníky v České republice a na Slovensku. Nová generace ochrany dat Acronis, která je založena na technologii AnyData, nabízí snadné, komplexní a bezpečné zálohování, disaster recovery i bezpečný přístup ke všem datům, ať už jsou uložena v jakémkoli prostředí a v kterékoli lokalitě.

„Zákazníci se potýkají s neustálým nárůstem objemu dat a také s růstem využívání virtualizace, cloudových a mobilních platforem,“ říká Robert Amatruda, výzkumný ředitel pro ochranu a obnovu dat ve společnosti IDC. „Pro ochranu svých kritických dat pro celou škálu aplikací ve fyzickém, virtuálním i cloudovém prostředí potřebují podniky vzít v úvahu všestranné a přitom celistvé řešení, jakým je Acronis s technologií AnyData.“

Technologie Acronis AnyData, vyvíjená po více než 10 let, umožnila vytvořit cenově efektivní produkty. Ty hladce integrují funkce ochrany dat v celé firmě a umožňují, aby tyto funkce rostly spolu s firmou.  Před příchodem technologie AnyData si organizace využívající starší generaci řešení ochrany dat musely vybírat mezi cenově dostupnými, ale nedostatečně komplexními produkty a produkty vysoce komplexními ale finančně náročnými. Acronis nyní nabízí nový přístup, který poskytuje to nejlepší z obou řešení – individuální produkty nejlepší ve své třídě, které hladce a snadno spolupracují tak, aby zajistily komplexní ochranu dat.

Uživatelské rozhraní a funkce pro správu produktů založených na technologii AnyData nabízejí velkou pružnost při používání a přitom snižují náklady na zaškolení a eliminují problémy s nekompatibilitou. Nabízejí dvojnásobný výkon s využitím 50% zdrojů pro zpracování úloh jakéhokoli typu, v jakémkoli virtuálním nebo fyzickém prostředí, v jakémkoli umístění napříč cloudy, datovými centry či vzdálenými pobočkami.

„Ochrana dat je dnes důležitější než kdy dříve, a protože ztráta kritických podnikových dat je absolutně nepřípustná, organizace si naléhavě uvědomují potřebu jejich ochrany,“ říká Sergei Beloussov, výkonný ředitel společnosti Acronis. „Naším cílem je být vedoucím poskytovatelem snadno použitelných, komplexních a bezpečných řešení ochrany dat nové generace. S technologií AnyData a aktualizovanou řadou našich produktů jsme nově definovali, co znamená nejlepší ve své třídě v oblasti zálohování, disaster recovery a bezpečného přístupu k datům.”

Technologii AnyData vytvářelo více než 300 vývojářů a členů výzkumného týmu v Acronis Labs. Tento tým využil rozsáhlé portfolio více než 50 patentů Acronis a vytvořil první komplexní a přitom snadno použitelné řešení ochrany dat, které si zaslouží název Any, protože podporuje:

jakoukoli ochranu: zálohování dat, obnovu na holý počítač, migraci a hromadnou instalaci systému

  • jakékoli zařízení: servery i pracovní stanice
  • jakýkoli server: virtuální i fyzický
  • jakýkoli operační systém: Windows® i Linux®
  • jakýkoli souborový systém: NTFS, ReFS, FAT16/32, Ext2/3/4, ReiserFS3, XFS, JFS a další
  • jakékoli virtualizační prostředí: VMware®, Hyper-V®, XenServer®, Red Hat® Enterprise Virtualization, Parallels a další
  • jakoukoli migraci: V2V, V2P, P2V, P2P
  • jakoukoli aplikaci: Exchange, SQL Server®, SharePoint® i Active Directory®
  • jakékoli umístění: v cloudu, v podnikovém sídle i ve vzdálených pobočkách

 

Acronis navíc změnil rozdělení funkcí do produktů tak, aby snížil jejich složitost a poskytl zákazníkům větší užitnou hodnotu. Oblíbené funkce jako obnova na odlišný hardware, deduplikace a granulární obnova aplikací je nyní součástí základních produktů.

Mezi klíčové technologie AnyData patří:

Zálohování (imaging) disků a virtuálních počítačů – efektivně zaznamenává všechna data a přitom dává uživateli na výběr mezi úplnou, přírůstkovou nebo rozdílovou zálohou.

Aktivní obnova – sleduje požadavky na vstup a výstup z operačního systému a obnovuje ty bloky, které OS potřebuje, a přitom pokračuje v obnovování ostatních bloků na pozadí. To umožňuje nabootovat počítač a spustit aplikace dlouho před dokončením obnovy.

Jednotný formát záloh – vysoce účinné algoritmy snižují požadavky na úložný prostor, vstupně výstupní operace a procesor a umožňují unifikovaný, rychlý, snadný a granulární přístup k více verzím souborů, aplikací a systémů.

Jednoprůchodové zálohování na úrovni bloků – eliminuje potřebu více agentů a tak dramaticky zvyšuje rychlost a efektivitu.

Tyto techniky spolu dohromady tvoří štíhlou architekturu, ve které do sebe zapadají jednotlivé cenově dostupné produkty a tvoří jediné unifikované řešení ochrany dat.  To organizacím dovoluje zakoupit si pouze to, co potřebují – bez zbytečné složitosti a počáteční investice do platformy.

 O společnosti Acronis

Acronis je celosvětový dodavatel špičkových řešení pro zálohování, disaster recovery, bezpečné sdílení souborů a přístup k souborům. Společnost byla založena v roce 2002 a vyprofilovala se do rychle rostoucí mezinárodní společnosti, která má více než 700 zaměstnanců v 18 zemích, a partnery v téměř každé zemi na světě. Acronis nabízí komplexní, efektivní a spolehlivá zálohovací řešení pro osobní počítače, servery, virtuální a cloudová prostředí a také přední řešení pro sdílení souborů a synchronizaci pro mobilní zařízení.

Acronis zálohování opravdu umí. Důkazem je, že do dnešního dne vyvinul více než 50 pokročilých technologií zálohování a obnovy. Produkty Acronis používá pro ochranu svých kritických dat přes 4,5 miliónu jednotlivých uživatelů, malých a středních podniků a poskytovatelů služeb.

Stěžejní produkt společnosti Acronis Backup poskytuje sofistikované technické řešení se snadno použitelným rozhraním, což menším společnostem umožňuje splnit celopodnikové požadavky zálohování. Také velké podniky a organizace používají řešení Acronis pro splnění svých potřeb na poli obnovy po haváriích, migrace a zálohování koncových počítačů.

Doplňující informace můžete nalézt na webové adrese www.acronis.cz a www.acronis.eu

Acronis® a logo Acronis jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Acronis International GmbH ve Spojených státech amerických a/nebo v jiných zemích.

     Kontaktujte nás