loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

8 důvodů proč se nezálohuje

Soubory v e-mailech, podcenění hodnoty dat a důvěra v techniku mezi 8 hlavními důvody, proč se nezálohuje

Propočty Acronis ukazují, že investice do zálohovacího řešení se vrátí hned při první havárii

Praha, 9. května 2016 – Podle společnosti Acronis, celosvětového lídra hybridních cloudových řešení ochrany dat, jsou mezi hlavními důvody absence zálohovacího řešení např. soubory ukládané v e-mailech, přílišná důvěra ve spolehlivost techniky a podcenění hodnoty vlastních dat. Avšak propočty ukazují, že finanční ztráty vyplývající ze ztráty dat daleko převyšují náklady na zálohovací řešení, jehož návratnost se realizuje již během první havárie.

Zde je osm hlavních důvodů, proč lidé nezálohují:

  1. Kopie souborů jsou v e-mailu – Uživatelé často spoléhají na to, že všechny soubory mají duplikovány v přílohách e-mailů.  Ovšem může dojít ke smazání důležité pošty, z poštovní aplikace nelze obnovit souborovou strukturu a kopírování souborů z e-mailů je velmi pracné.
  2. Zálohování trvá příliš dlouho – Uživatelé mají strach, že zálohováním ztratí spoustu času. Avšak inkrementální zálohy vše výrazně urychlují a současná řešení umožňují během automatizovaného zálohování normálně pracovat, bez přerušení.
  3. Zálohování je příliš složité – Zálohování je v představách mnoha lidí stále příliš složité, ale to dnes zahrnuje pouze připojení zálohovacího média a několik kliků pro nastavení v jednoduchém uživatelském prostředí.
  4. Počítač nemůže selhat – Koupí nového počítače lidé ztrácejí strach z případné poruchy. Ale poruchovost pevných disků se pohybuje mezi 2 až 4 % a ani nové PC není stoprocentní zárukou ochrany dat.
  5. Starý počítač se prostě reinstaluje – Když počítač ztratí původní rychlost, je jednoduché zadat sériová čísla softwaru a prostě ho přeinstalovat. Avšak reinstalace neobnovuje uživatelská data a uvedení do původního stavu může trvat dny.
  6. Pravidelné kopírování důležitých dokumentů – Uživatelé si kopírují důležité soubory na externí disk nebo do Dropboxu, ale zpravidla ne dost často, aby při havárii nepřišli o mnohadenní práci. Kopírování není zálohování.
  7. Imunita vůči nehodám – kdo nežije v záplavové zóně, má protipožární zařízení, nezná zemětřesení, používá domovní alarm, má antivir, je pojištěn apod., se cítí bezpečně. Avšak nešťastné události přicházejí z nečekaných směrů a bez varování.
  8. Data nemají velkou hodnotu – Uživatelé nemají o hodnotě dat přesnou představu, dokud o ně nepřijdou a nepřivodí sobě či své firmě finanční ztráty.

 

Podle propočtů společnosti Acronis náklady na obnovu dat po havárii u typické SMB firmy s 20 pracovníky, která využívá zálohovací řešení, činí cca 50.000,- Kč – včetně nákladů na zálohovací řešení, obnovu hardwaru, práce technika a prostojů firmy v důsledku nefunkčního IT sytému. V případě, že zálohovací řešení nemá, náklady se z důvodu delších prostojů vyšplhají až na 120.000,- Kč. Rozdíl mezi oběma částkami může představovat až několikanásobnou návratnost investice do zálohování hned při první havárii.

„Málo uživatelů si uvědomuje, že hodnotu dat také ovlivňují ztráty z prostojů v důsledku jejich nedostupnosti, které s časem aritmeticky narůstají,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení Acronis na českém a slovenském trhu. „Proto je důležité mít spolehlivé řešení pro zálohování a rychlou obnovu dat, které výrazně zkracuje výpadky IT infrastruktury a minimalizuje ztrátu produktivity zaměstnanců bez přístupu k důležitým firemním datům. Každá hodina prostoje znamená ztrátu mnoha tisíc a u výrobních firem až desítek tisíc korun.“

Společnost Acronis nabízí na českém trhu Acronis True Image 2016, nejprodávanější zálohovací řešení v češtině určené pro domácnosti a kanceláře, které umožňuje vytvářet a ukládat zálohy celého počítače, souborů a adresářů lokálně a do cloudu. Pro firmy a organizace nabízí řešení Acronis Backup a Acronis Backup Advanced pro lokální a cloudové zálohování pracovních stanic, serverů a virtuálních strojů. Více na www.acronis.cz.    Kontaktujte nás