loader Logo

NAČÍTÁM...

Nový marketplace MSP služeb. Nejlepší technologie kybernetické bezpečnosti. Vyzkoušejte ZDARMA

5 nástrojů pro ochranu osobních dat

Na jakých 5 nástrojů pro ochranu dat a soukromí spoléhají „ajťáci“?

Většina lidí chápe důležitost zabezpečení svých zařízení a dat. Ale zkušení profesionálové v oblasti počítačů a podnikových sítí musejí rozumět jak hodnotě dat ve své  firmě, tak nejrůznějším hrozbám, které mohou vyplynout z jejich ztráty a narušení soukromí.

Většina uživatelů softwaru Acronis True Image jsou IT profesionálové nebo počítačoví nadšenci, takže nás zajímalo, jaké další nástroje používají k ochraně svých osobních dat a soukromí. Během interakce se stovkami zákazníků Acronis a následné analýze jejich odpovědí jsme získali poměrně přesný obrázek.

Níže uvádíme pět hlavních nástrojů doporučovaných zákazníky Acronis True Image s hlubokými IT zkušenostmi:

  1. Zálohování

Každý, kdo někdy ztratil důležitý soubor, se tvrdým způsobem přesvědčil, že zálohování není až tak špatná věc. Ale proč si nenechat poradit a přitom žádná data neztratit? Ani IT profíci si nedokáží představit množství práce, které by museli věnovat obnově dat včetně svých rodinných fotografií. Proto zálohují s pomocí Acronis True Image každý den, nejčastěji do síťového úložiště nebo na externí SSD disk, pokud jsou na cestách.

  1. Antivirus

Na světě je skutečně hodně lidí, kteří by rádi infikovali váš počítač či mobilní zařízení, aby mohli zcizit informace či získat kontrolu na vašim zařízením. Mnoho těchto virů je chytře skryto v příchozích e-mailech, souborech či na webových stránkách. Bez správného nástroje pro detekci virů jsou uživatelé vystaveni zbytečným rizikům. IT pracovníci mají největší obavy z nutnosti přeinstalovat PC v důsledku zavirování a z rozšíření virů do zařízení svých přátel a kolegů. Většinou využívají Kaspersky Antivirus.

  1. Zabezpečená VPN

Zachování soukromí je klíčové pro každého, kdo používá počítač. Náhodný únik osobních informací může vést ke krádeži identity, neoprávněným přístupům k bankovním účtům, falešným žádostem o vratku daně a k mnoha ještě nepříjemnějším věcem. VPN síť umožňuje uživatelům šifrovat data, která posílají a přijímají přes sdílené sítě. IT odborníci preferují komunikaci přes zabezpečenou VPN síť pokaždé, když si nejsou jisti bezpečností svého spojení. Nejčastěji využívají Hotspot Shield VPN Service.

  1. Nástroje pro čištění PC

Nepořádek v počítači je jako nepořádek na stole: vedou k neefektivní práci nebo dokonce ke ztrátě či poškození dat v důsledku nesprávné funkce počítače. Pro IT profesionály jsou počítače hlavním pracovním či podnikatelským nástrojem, a proto se snaží je udržovat „čisté“. Během aktivního surfování po webu se systém zaplní spoustou dočasných souborů a nepotřebnou historií, které je třeba pravidelně mazat, stejně jako spoustu stažených souborů a zbylých dat po softwarových instalacích.  Většina využívá CCleaner.

  1. Archivace

Archivování je jedním z nejlepších a nejefektivnějších způsobů ukládání a přesouvání souborů. Skladování spousty osobních dokumentů v nechráněném úložišti není dobrý nápad, protože umožňuje hackerům snadný přístup. IT experti doporučují nástroje, které podporují šifrování archivu. I přes možnost .zip archivování ve Windows, většinou upřednostňují WinRAR, který je uživatelsky přívětivý a spolehlivě chrání archivovaná data.    Kontaktujte nás