acronis_new

 

 

Produktový web: www.acronis.cz

Acronis inc. je globální softwarová společnost se sídlem ve státě Massachusetts v USA. Acronis vyvíjí a dodává zálohovací řešení pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí, nástroje pro snadnou migraci systémů, správu pevných disků a deployment.

V minulosti se značka Acronis proslavila díky bezkonkurenčnímu programu True Image. Ten je dnes jedním z nejprodávanějším zálohovacím řešením pro domácí uživatele. Díky vlastní patentované technologii imagingu a více než deseti letům vývoje, inovací a zkušeností dnes patří na špičku i podniková zálohovací řešení tohoto dodavatele. Acronis jako první přinesl možnost využít softwarovou deduplikaci i v malých a středně velkých společnostech. S vlastním datovým úložištěm, respektive možností ukládat zálohy do cloudu přišel Acronis také mezi prvními.

Hlavními konkurenčními výhodami jsou cenová dostupnost pro malé a středně velké organizace, podpora většiny používaných platforem včetně fyzického a virtuálního prostředí, výhoda spojení disaster recovery a datového zálohování v jednom řešení a škálovatelnost. Zákazníci si mohou například zvolit, zda budou využívat jen výhod hlavních vlastnosti produktů, nebo je rozšíří o možnost obnovy na odlišný hardware, deduplikaci či možnost ukládat zálohy do cloudu.

Celosvětově má Acronis více než 175 000 podnikových zákazníků.  V zahraničí se produkty Acronis prosadily u společností jako je Volkswagen nebo třeba Lufthansa.

Zebra systems, s.r.o.

Zebra systems, s.r.o. se stala výhradním zastoupením společnosti Acronis již v roce 2002. Prvním lokalizovaným produktem se sta True Image 6, který byl určen pro domácí uživatele. Od verze 8 se oddělila větev zálohovacích produktů určená pro podniky – jak pro servery, tak pro stanice. Díky lokalizaci všech produktů jsou podnikové produkty oblíbené zejména v SMB sektoru, ale výjimkou nejsou ani velké organizace. V české republice si Acronis za svého dodavatele zvolily Škoda Auto, Siemens, Raiffeisen stavební spořitelna a mnoho dalších.

Portfolio produktů Acronis

 

Sdílet tuto stránku

FacebookTwitterMore...